G7. Фото: Blumberg
"Велика сімка". Ілюстративне фото: Blumberg

Вже цього тижня в Італії міністри фінансів “Великої сімки” обговорять законність використання 270 мільярдів євро заморожених російських активів для надання Україні додаткового кредиту на 30 мільярдів євро. Пропозиції щодо цього “створюють деякі розбіжності” між США та Німеччиною.

 

 

Про це пише видання The Guardian.

Дебати про те, як зробити заморожені російські державні активи доступними для України, призупинили понад рік тому. Прихильники повного арешту активів, на відміну від заморожування, не змогли переконати керівників центральних банків або отримати достатню підтримку всередині “Великої сімки”, пише видання.

“Пропозиції щодо використання державних активів як застави для отримання кредиту є навіть рідкісним моментом розбіжностей між США та Німеччиною”, — зазначають у The Guardian. 

Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард минулого тижня навела юридичні та економічні аргументи проти повного арешту активів Росії. Втім, США за підтримки Британії спробують обійти ці заперечення, заявивши, що заморожені активи не потрібно арештовувати чи конфісковувати. Натомість ці гроші можна мобілізувати для надання Україні великого кредиту. Відсотки за цією позикою сплачуватимуть з річних прибутків заморожених російських активів. 

Арешт активів російського центрального банку і передача їх Україні як передплати за репарації наразі відкинули, кажуть у The Guardian.

“Перехід від заморожування активів до конфіскації активів, розпорядження ними — це те, на що потрібно дивитися дуже уважно. Це почне порушувати міжнародний правовий порядок, який ви хочете захистити, який ви хочете, щоб Росія і всі країни світу поважали”, — заявила президентка ЄЦБ Крістін Лагард.

Використання активів російського ЦБ як застави стане оборотним заходом, поки Росія не виплатить репарації. Противники цього плану стверджують, що використання активу як застави означатиме володіння таким активом і дорівнюватиме конфіскації. ЄС з великими труднощами погодився на те, щоб передати Україні частину відсотків від російських активів, заарештованих західними державами.

Втім, голова Міжнародного центру української перемоги Олена Галушка попереджає, що, якщо ці активи не передати Україні й країна програє війну, — економічні та безпекові наслідки для Європи будуть набагато гіршими, ніж репутаційні ризики.

Нагадаємо, у Міноборони Британії заявили, що впродовж травня Україна отримає сотню ракет для ППО. Країна закликає союзників прискорити надання Україні військової допомоги на тлі наступальних дій Росії.


Завантажити ще...