У цьому сезоні єврокубки зазнали значних змін у форматі та структурі призових виплат. Ліга чемпіонів УЄФА 2024/2025 отримала оновлену систему розподілу призових. Загальний фонд турніру збільшився на 21% і тепер становить майже 2,47 мільярда євро.
Структура призових виплат:
Найменша виплата за останнє 36-те місце в таблиці надасть команді 275 тис. євро. 35-та сходинка надасть вже 550 тис. євро і так далі — кожне місце підвищить виплату на 275 тис.
Прохід у плей-офф — це не лише шанс поборотися за головний трофей європейського клубного футболу, а й значна фінансова винагорода. Турнірна таблиця Ліги чемпіонів на кожному етапі вирішальної стадії має свої призові, які зростають у міру просування турніром.
За вихід у стикові матчі передбачається винагорода у розмірі 1 млн євро. Водночас клуби, які гарантують собі вихід в 1/8 фіналу, отримають одразу 11 млн. Перемога у цій стадії та вихід до 1/4 принесуть кожній команді ще 12,5 млн.
За вихід в півфінал престижного клубного турніру призова виплата учасників збільшиться ще на 15 млн, а ті, хто добереться до фіналу, поповнять скарбницю команди на додаткові 18,5 млн євро. І, нарешті, переможець отримає ще 6,5 млн.
Оновлений підхід до розподілу призових виплат УЄФА у цьому циклі включає зміни, що стосуються історичних виплат за 10-річний коефіцієнт і доходів від продажу медіаправ. Тепер ці два фактори об’єднані в єдиний «компонент цінності», а розподіл коштів здійснюється відповідно до доходів, отриманих від трансляцій у Європі та за її межами. Наразі сума складає 853 млн євро.
Хоча УЄФА не розкриває деталей контрактів з трансляторами, що ускладнює точні підрахунки, є певні орієнтири. Наприклад, у циркулярному листі організація наводить умовний поділ доходів у співвідношенні 75% на 25% на користь європейських трансляторів. Це означає, що основна частина фінансування розподіляється відповідно до рейтингу клубів за медіаправами та 5-річним коефіцієнтом, а не за результатами турнірної таблиці Ліги чемпіонів.
Щодо неєвропейської частини, то її підрахувати простіше, адже 10-річний коефіцієнт є відкритим. Однак у новому циклі ці дані слугують лише орієнтирами, а не точними розрахунками. Наприклад, для донецького «Шахтаря» такий перерозподіл може означати додаткові 7,68 мільйона євро виплат.
Автор ua-football: Олександр Риженко – https://twitter.com/Theryzhenko