Підтримати
Зображення до посту Ліквідація ОАСК: процедура, реакції та що це означає
Фото: з відкритих джерел

13 грудня нардепи проголосували за ліквідацію скандальновідомого Окружного адміністративного суду Києва та створення замість нього Київського міського окружного адміністративного суду. Тепер документ про ліквідацію ОАСКу має підписати президент. 

 

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, цього дня у парламенті ухвалили законопроєкт щодо ліквідації ОАСКу та законопроєкт про утворення Київського міського окружного адміністративного суду, який має замінити ОАСК.

Тепер документ має підписати президент. Після цього всі справи, що розглядали в Окружному адміністративному суді Києва тимчасово (до того, як створять новий суд) передадуть Київському окружному адміністративному суду. Зазначимо, що в законопроєкті не йдеться про відставку суддів ОАСКу.

В Окружному адміністративному суді Києва відреагували на рішення нардепів, та заявили що воно не відповідає положенням Конституції України, положенням процесуального законодавства та вимогам воєнного часу.

“Найбільшу шкоду від такого рішення відчують українці, які, фактично, будуть позбавлені доступу до правосуддя в той час, коли вся країна вже бореться із зовнішнім ворогом – російською федерацією. Передбачається, що десятки тисяч справ, які перебувають на сьогодні в провадженні ОАСК, буде передано спочатку до Київського окружного адміністративного суду, а потім до Київського міського окружного адміністративного суду. І кожного разу розгляд справ буде починатися спочатку”, — пишуть на сайті ОАСКу.

Для довідки:
ОАСК – суд першої інстанції, який розглядає спори щодо виборчого процесу, прийняття, проходження або звільнення з публічної служби, справи про оскарження рішень органів державної влади або місцевого самоврядування. В липні 2019  року НАБУ оприлюднило плівки, на яких судді ОАСКу обговорювали втручання в роботу інших державних органів. В липні 2020 Національне антикорупційне бюро оприлюднило записи розмов голови ОАСКу Павла Вовка, згідно яких посадовець за гроші впливав на рішення суддів. Після цього Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще п’ятьом суддям цього суду оголосили про підозру у створенні злочинної організації та захопленні влади. Днями США ввели санкції проти Павла Вовка “за вимагання хабара в обмін на втручання в судові та інші публічні процеси”

Читайте також:


Завантажити ще...