Підтримати
Фелікс Бараніцький
Фелікс Бараніцький, фото з сімейного архіву

Щодня українці вшановують хвилиною мовчання всіх, чиє життя забрала російсько-українська війна. Серед них —  військовий із Чернівців Фелікс Бараніцький. Чоловік боронив Україну під час АТО, а з початку повномасштабного вторгнення знову долучився до війська. Він загинув, виконуючи бойове завдання поблизу Часового Яру на Донеччині.

 

Дружина Фелікса Анжела звернулась до Вільного радіо через соцмережі. Якщо хтось із ваших близьких загинув через війну, і ви хотіли б поділитися історією його життя, ви можете заповнити анкету для рідних та знайомих загиблих або написати нам у Telegram, Instagram чи Facebook. Наші журналісти зв’яжуться з вами, щоб розповісти про ваших близьких або знайомих.

Військовий із Чернівців Фелікс Бараніцький захищав Україну з початку російської агресії

Фелікс Бараніцький був бійцем розвідувального взводу батальйону спецпризначення ГУР МО “Артан”, мав звання сержанта.

Фелікс  народився 28 липня 1989 року у Чернівцях, навчався на кафедрі міжнародних відносин у  Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Відслужив строкову службу зв’язківцем. У 2015-2016 роках брав участь в АТО. У цивільному житті працював менеджером у міжнародних компаніях. 

Фелікс Бараніцький
Фелікс Бараніцький, фото з сімейного архіву

З початку відкритрої війни Фелікс знов долучився до війська.  Був інструктором у 184-му навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Згодом перевівся до батальйону спецпризначення ГУР МО “Артан”. Займався розвідкою, брав участь в обороні Бахмута, операції з повернення під контроль України “вишок Бойка” біля берегів Криму, захисті Куп’янська, низці спецоперацій у зонах бойових дій та на території окупантів.

“Фелікс мав хорошу військову підготовку. Служив строкову [службу], потім [був в] АТО.  27 лютого 2022 року пішов добровольцем. Передавав свій досвід іншим бійцям, працював інструктором на Яворівському полігоні”, — розповідає дружина захисника Анжела.

Захисник з Буковини Фелікс Бараніцькій любив гори й мав хист до мов

Анжела згадує: попри інтерес до військової служби Фелікс мав насичене цивільне життя. 

“Не без того, що йому подобалася і армія, в нього були думки залишитися і в армії після АТО на контракті. Він завжди знаходив собі якісь заняття, завжди був чимось зайнятий. У вільний час любив ходити в гори. Добре володів іноземними мовами, особливо англійською. Любив проводити час з родиною, дуже любив і цінував своїх друзів, яких у нього залишилось дуже багато, які нам дуже допомагають”, — розповідає жінка.  

Анжела згадує коханого мужнім і надійним. 

“Фелікс дуже любив наших синів. Молодший народився минулоріч. Проводив з ним час, займався, вчив.  Фелікс запам’ятався мені  добрим і надійним. Він дуже мужня і сильна людина.  Вірний своїм переконанням. Він з людей справи, а не слів. Він не боявся брати на себе відповідальність, умів планувати і приймати рішення, мав лідерські задатки, міг стати у перспективі хорошим командиром”, — згадує дружина. 

Фелікс Бараніцький, фото з сімейного архіву
Фелікс Бараніцький, фото з сімейного архіву

Фелікс Бараніцький загинув 13 квітня 2024 року під Часовим Яром. Він дістав смертельного поранення під час виконання бойового завдання. Захисника поховали у Чернівцях поряд з батьками.

Рідні створили петицію з проханням надати Феліксу звання Героя України, підтримати її можна за посиланням.

Фелікс Бараніцький, фото з сімейного архіву
Фелікс Бараніцький, фото з сімейного архіву

Феліксу Бараніцькому назавжди залишиться 34 роки. З війни його не дочекалися дружина і двоє синів.

Світла пам’ять полеглому захисникові.


Завантажити ще...