Держава може вимагати від військовозобов’язаного військово-обліковий документ як умову для надання адмінпослуги. Це частково вже практикують, але можуть впроваджувати активніше.
Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю журналістці Еммі Антонюк для “Це ніхто не буде дивитись”.
“Закон про адмінпослуги й так задовго до (великої війни, — ред.), практично з моменту його ухвалення передбачав положення про те, коли громадянин України звертається по якусь послугу, держава може вимагати від нього військово-обліковий документ. Це було і залишається в законі.
Тільки, по суті, дискреція Кабміну — врегулювати певні адмінпослуги, щоб надання такого документ було обов’язковим. Щоб людина з’явилася на радарах держави й вона розуміла, де така людина знаходиться”, — зазначив міністр Малюська.
На переконання Малюськи, держава все частіше запитуватиме військово-обліковий документ для надання послуг військовозобов’язаним. Цей процес вже триває, але не повсюдно.
“Потреби очікувати якоїсь широкомасштабної реформи немає. У нас чимало послуг надаються на підзаконному рівні і є закон, який надає можливість просити такий документ для отримання адмінпослуги”, — зазначив Малюська.
Він наголосив, що критично важливих послуг це не стосуватиметься — йдеться про все, що стосується членів сім’ї, дітей військовозобов’язаного. Втім, документи можуть запитувати коли йдеться про послуги “задля гарного способу життя, для комфорту, і що стосується тільки військовозобов’язаного”.
“Ми досить обережно ставимось до оцінки, де послуги не є критично важливим, а де вони важливі. Щодо критично важливих послуг для того, щоб жити, щоб сім’я нормально себе почувала — держава таких обмежень застосовувати точно не буде”, — сказав Малюська.
7 лютого Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №10449 про посилення мобілізації та впровадження “цифровізації” українського війська. За нього проголосували 243 народні депутати.
На засіданні 11 квітня парламент ухвалив законопроєкт про мобілізацію в цілому. За це віддали свої голоси 283 нардепи. А вже 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію.
Журналісти Вільного радіо розповідали про основні засади ухваленого законопроєкту №10449.
Нагадаємо, Кабмін випустив постанову, яка регулює процес призову на військову службу під час мобілізації. Представники держадміністрації, ТЦК, СБУ, підприємств чи інших установ — усі вони зможуть вручати повістки військовозобов’язаним під час особливого стану. Для зручності документ надаватимуть особисто або через поштового оператора.