Підтримати
Зображення до посту Лиман обстріляли, Луганщина без світла та голоси з бомбосховищ Маріуполя (Сідай, розкажу про 25.04)
Фото: Павло Кириленко, ДонОВА/Facebook

За час війни майже 4 тисячі цивільних українців загинули від дії російської армії. Втім насправді померлих значно більше — це не до кінця відомі цифри з Маріуполя та інших міст на окупованих територіях. Про 61-й день війни — у нашому відео-підсумку.

“Сідай, розкажу”. Події Донеччини 25 квітня

 

  • Російські військові зайняли Новотошківське. Після тривалого знищення авіаударами, росіяни зайняли територію населеного пункту. Територію, бо від селища нічого не залишилось. За сусідні тривають бої, тактика у росіян та сама — усе «рівняють з землею».
  • Росіяни знеструмили нову Кремінську підстанцію напругою 500 кВ – без світла опинилась вся Луганська область. Трансформаторні блоки останньої зруйновані ворогом, полагодити їх росіяни не в змозі. До сьогодні підстанція в Кремінній залишалась єдиним джерелом постачання електроенергії в домівки мешканців Луганщини. 
  • 2  дитини загинули внаслідок ранкового обстрілу росіян у Лимані. Загалом в області 4 загиблих за добу. Загинули 9-річна дівчинка та 14-річний хлопець. Поранення отримали ще 2 людей — серед них рятувальник
  • Мешканцям Лиману  радять ховатися в укриттях. Також через обстріли ускладнилася евакуація цивільних. Охочих евакуюватися просять телефонувати за цим номером:  +38(050) 147 92 41
  • Відсьогодні, 25 квітня, комендантська година триватиме з 20:00 до 5:00. За дотримання встановлених правил стежитиме поліція.
  • 12 сєвєродончан прямують в безпечні міста. До Рубіжного автобус не доїхав через обстріли. З  цієї причини все менше людей готові евакуюватися. Автобуси щоранку чекають на мешканців області, проте їдуть до потягів напівпорожніми. Так, сьогодні з Сєвєродонецька виїхало лише дванадцятеро.
  • Попасна та Рубіжне навпаки –  хотіли б виїхати, але росіяни місцевих не відпускають і систематично обстрілюють наші евакуаційні автобуси.
  • Через агресію Росії в Україні загинули 3 818 мирних українців, більше 4 тисяч – поранені. Втім у статистиці не враховані жертви із заблокованого Маріуполя і ті місця в Київській області, куди поки що прокуратура не може зайти.

Ситуація у Маріуполі

В Маріуполі залишаються десятки родин, які разом з дітьми переховуються на заводі “Азовсталь” вже понад півтора місяця. Всі ці люди фактично знаходяться в заручниках в окупантів. Про те, що наразі відбувається у Маріуполі та як тримаються місцеві жителі в умовах війни розповідають бійці полку Азов у своїх відео-зверненнях.

З першого березня російські війська гатять по Маріуполю з усієї доступної їм зброї. Це не тільки артилерія або міномети — архітектурну спадщину старого міста трощать за допомогою літаків та сучасних ракет.

Наразі десятки родин з дітьми рятуються від обстрілів на заводі “Азовсталь”. Бійці «Азова» намагаються допомагати цивільним, приносячи їжу та солодощі, втім гарантувати повну безпеку вони, через дії загарбників, не можуть.

Багато дітей не бачили сонячного світла вже дуже давно, адже через постійні обстріли росіян вони не можуть піднятися на поверхню. Ба більше, батьки розповідають, що діти в таких умовах інколи бояться сходити в туалет. У моторошних розповідях матері постійно звертаються до керівництва країни з проханням зробити хоч щось, аби допомогти вивезти дітей з підземелля.

Міноборони РФ стверджує, їхні військові готові відкрити зелений коридор для всіх цивільних заводів Азовсталь. За словами представника відомства, з 25 квітня о 14:00 обстріли території заводу мали б припинити для того, щоб дати можливість цивільним жителям Маріуполя, що укриваються, вийти.

Натомість українська сторона заперечує, каже домовитись про безпеку не вдалося. Все через те, що росіяни можуть насильно депортувати звільнених українців до Росії. Так, український омбудсмен Людмила Денісова повідомляла про насильницьке переміщення мешканців Маріуполя до віддалених міст Росії — Владивостока, Воркути та інших. Самі ж містяни не хочуть їхати до РФ. 

Міністр з питань реінтеграції  Ірина Верещук повідомила,  українська сторона звернулася до Генерального секретаря ООН Антоніа Гуттереша з проханням виступити ініціатором та гарантом гуманітарного коридору з Азовсталі. Україна вимагає присутності представників ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста у гуманітарній колоні.

Гуманітарний коридор просять для цивільних мешканців міста та поранених бійців. Українські військові не припиняють боронити завод і справляються.

Так, у повідомленні британської розвідки йдеться про те, що рішення Росії взяти в облогу, а не атакувати маріупольський металургійний завод «Азовсталь», означає, що багато російських підрозділів залишаються закріпленими в місті і не можуть бути передислоковані. Оборона Україною Маріуполя також виснажила багато російських підрозділів та знизила їхню боєздатність.

Дивіться пряму трансляцію в Youtube  та на нашій сторінці у Facebook, слухайте на хвилях 91.5 або 106 FM в залежності від вашої громади на Донеччині, в додатку або на сайті Вільного радіо, і дізнавайтеся про основні події країни та регіону.

 


Завантажити ще...