Підтримати
Президент Литви Гітанас Науседа. Фото: Facebook / Gitanas Nausėda
Президент Литви Гітанас Науседа. Ілюстративне фото: Facebook / Gitanas Nausėda

Литва погодила виділяти щороку щонайменше 0,25% ВВП на підтримку безпеки та оборони України. Станом на поточний рік це близько 190 мільйонів євро.

 

 

Про це пише видання “LRT” з покликанням на слова литовський президент Гітанас Науседа.

“Члени Державної ради оборони погодилися, що щорічна військова допомога Литви та допомога у сфері безпеки протягом наступних трьох років не повинна становити менше ніж 0,25 відсотка ВВП, або 190 мільйонів євро на рік за сьогоднішніми цифрами”, — йдеться у заяві. 

Водночас міністр оборони країни Лаурінас Кащюнас зазначив, що 0,25% обрали як “відправну точку”. На його переконання, Литва перевищить цей показник.

“Будь-яка військова підтримка, яка буде надана з цієї передбаченої в бюджеті суми, буде як летальною, так і нелетальною, як прямою, яку ми безпосередньо надаємо Україні, так і непрямою, через нашу участь у різних фондах або коаліціях з розвитку потенціалу” — додають в заяві.

За словами міністра, допомога Литви для України в основному складається з бронетранспортерів М113, литовських безпілотників, техніки для розмінування та радарів ППО.

Що відомо про міжнародну допомогу Україні

Нещодавно країни-члени ЄС зустрілися з Україною та Молдовою для проведення перших офіційних переговорів про вступ. З цієї нагоди уряд Данії виділив 150 мільйонів датських крон (близько 20 млн євро) на підтримку країн на шляху до членства в ЄС.

Також Нідерландам вдалося по частинах зібрати повноцінну систему ППО Patriot для України. Про наміри зробити це урядовці держави заявили майже місяць тому. Країну, яка допомогла з деталями, не розкривають. Про терміни передачі системи Україні теж не говорять, аби цим не скористалася Росія.

Крім того, Україна отримає пріоритет від США в постачанні зенітних ракет-перехоплювачів до комплексів Patriot та NASAMS. Замовлення, здійснені раніше іншими державами, будуть відтерміновані на користь ЗСУ.


Завантажити ще...