У цій виставі глядачам пропонують разом з акторами прожити досвід героя, а після розповідей замислитися над тим, як війна вплинула на власне життя. Наші журналісти побували на спектаклі у Світлодарську та розпитали про проєкт детальніше.
“The Future of Europe” — Майбутнє Європи” — це соціально-культурний проєкт, у якому грають підлітки зі сходу України, які постраждали від наслідків війни.
У цьогорічному спектаклі беруть участь 13 юних акторів. Попри те, що у кожного з них своя історія, взяти участь у проєкті можуть не всі — лише цього року організатори отримали понад 100 заявок.
“Були ключові питання, зокрема — про майбутнє. Було завдання зняти відео, яке вас презентує за одну хвилину. І виходячи з цього ми робили певний відбір учасників та учасниць проєкту”, — розповідає Вільному радіо кураторка проєкту та членкиня громадської організації “Відлік Projects” Євгенія Відіщева.
Вистава починається з першого рядка вірша Тараса Шевченка “Якби ви знали, паничі”. Наступний рядок, про плачущих людей, замість слів передають бентежна музика й атмосфера дитячого розпачу.
Наразі трупа гастролює містами України та пропонує всім охочим почути про бачення війни від акторів-підлітків через мультимедійний спектакль.
З виставами учасники проєкту їздять вже 3 роки. Але цього разу через коронавірусні обмеження глядачів майже в 10 разів менше.
“Ще два роки тому у нас були зали по 300 людей, по 500 людей. Це все підлітки, яких пригнали вчителі, і вони приходять з тим що: “О, боже, зараз знову буде оця вся чергова нудьга”. А потім вони змінюються, у них щось трансформується всередині. І вони по-іншому починають сприймати цю роботу”, — каже Євгенія Відіщева.
“The Future of Europe” — це лише один із творчих продуктів громадської організації “Відлік Projects”. Мета досить амбітна — поширити сучасне українське мистецтво, зробити його актуальним як серед молоді країни, так і за кордоном. Паралельно з цим проєкт допомагає дітям, адже через спілкування підлітки не замикаються у собі, вчаться долати психологічне навантаження та не замовчувати проблему.
Цьогоріч спектаклі вже показали у Києві, Дружківці, Бахмуті, Світлодарську і Краматорську, 15 жовтня побачити виставу можна у Слов’янську, далі проєкт вирушає у Львів і Харків, а останню прем’єру планують дати у Кельні, що в Німеччині. Там молоді актори візьмуть участь у фестивалі “Нова Європа”.
Читайте також: