Вже традиційно “Станиця Луганська” залишається єдиним пунктом пропуску на Донбасі, який працює щодня. Лінію розмежування напередодні тут перейшли 1742 людини.
3 березня через пункт пропуску “Станиця Луганська” на окуповану Луганщину пройшли 974 людини, а звідти послідували — 768, розповідає Вільному радіо речник Державної прикордонної служби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб.
Людей, які переходять тут лінію розмежування, більшає щодня. Однак до докарантинних цифр ще далеко. Для порівняння, в лютому 2020 року КПВВ перейшли 273 тисячі людей. Тобто в середньому 9,7 тисячі щодня.
Скільки б не переходило людей, серед них щодня є ті, кому потрібна допомога. Наприклад, у встановленні додатку “Вдома” чи оформленні електронної перепустки. За даними моніторів БФ “Право на захист”, до яких можна звернутися просто на КПВВ або в телефонному режимі, часто складнощі виникають у колишніх ув’язнених.
“Чоловік знаходився у місцях позбавлення волі в Харкові. Їхав на окуповану Луганщину, де зареєстрований, але не мав електронної перепустки. Як і грошей чи родичів на підконтрольній території. Йому допомогли створити заявку та подати документи на розгляд координаційної групи протягом доби”, — розповідає про один із випадків правозахисниця Оксана.
Україна щодня відкриває всі 7 КПВВ на Донбасі, але повноцінно працює лише “Станиця Луганська”. “Новотроїцьке” відкрите для перетину у понеділок та п’ятницю, коли окупаційна влада відкриває свій дзеркальний блокпост “Оленівка”. Наступного разу це буде у п’ятницю, 5 березня.
Люди, які їдуть на ТОТ на Донеччині, мають заздалегідь подати документи до так званого “Міжвідомчого штабу ДНР”. Зробити це можна дистанційно через чат-бот у Телеграмі “Штаб ДНР”. Відповідь треба чекати 10 днів. Власникам ID-карток місце реєстрації варто підтвердити витягом з демографічного реєстру, адже з пропискою навіть в ОРЛО на Донеччині на блокпості незаконних збройних формувань не пропустять.
На Луганщині також слід враховувати, що перетнути лінію розмежування окупаційна влада дозволяє раз на місяць: мається на увазі, виїхати та повернутися.
Вимоги української сторони однакові в обох областях: масковий режим, температурний скринінг, самоізоляція з додатком “Вдома” або обсервація у спеціальному закладі. Тривають вони 14 днів, але можна скоротити цей термін, якщо маєте негативний ПЛР-тест на коронавірусну хворобу. Однак безкоштовно такий тест можна зробити лише на КПВВ “Новотроїцьке”. В Луганській області є лише платні можливості.
Більше про тести на КПВВ читайте в нашому матеріалі.
Читайте також: