Маріупольці розпочали онлайн-флешмоб на підтримку очільника Патрульної поліції Донеччини Михайла Вершиніна. Патрульний до останнього залишався у місті, і разом з іншими захисниками “Азовсталі” зараз знаходиться у російському полоні.
У постах маріупольці звертаються до Міжнародного комітету Червоного хреста та Президента Зеленського з проханням визволити Вершиніна з полону.
“Це головний патрульний поліцейський Маріуполя Михайло Вершинін. У 2014 році брав участь в антитерористичній операції та в боях за Донецький аеропорт. З початку повномасштабного вторгнення боронив Маріуполь з усіма на Азовсталі. Зараз понад два місяці перебуває в полоні. Його імені в списку загиблих( який опубліковано російською стороною), на щастя не має”, — пише у фейсбуці Анастасія Гришкова, яка запустила флешмоб.
Учасники онлайн-акції ставлять хештег #НашВершинін. Під ним також ще є старі дописи, адже свого часу прихильники поліцейського виступали проти його звільнення з посади начальника Патрульної поліції області. Тоді його відстороняли від посади на час розслідування. Це сталось, коли підлеглих Вершиніна викрили на “кришуванні” наркобізнесу.
Михайло Вершинін родом з Донецька, там мав шиномонтажний бізнес. У 2014-му пішов на фронт, брав участь у боях за Донецький аеропорт. З 2016 працював у Патрульній поліції у Маріуполі, згодом її очолив.
З початку повномасштабного вторгнення продовжував працювати у Маріуполі, допомагав евакуювати цивільних, разом з підлеглими розвозив їжу та воду.
З розбомблених вулиць Маріуполя звертався до Зеленського з прохання забезпечити місто системами ППО.
https://www.facebook.com/1609570575/videos/530785838476093/
Разом з іншими захисниками Маріуполя Вершинін потрапив у полон.
Нагадаємо, після боїв за Маріуполь понад 2,5 тисяч захисників міста опинились у російському полоні. 16 травня розпочалась евакуація поранених військових з території меткомбінату “Азовсталь”, пізніше вийшли решта.
В ніч на 29 липня в Оленівці обстріляли колонію, де утримували полонених з “Азовсталі”. Окупанти звинуватили в обстрілі ЗСУ, але Генштаб спростовує ці закиди. Пізніше окупанти опублікували список з прізвищами начебто загиблих під час обстрілу.
Читайте також: