Музей МДУ
Музей історії та археології в Маріупольському держуніверситеті до повномасштабного вторгнення, фото з архіву Вадима Коробки

Музей історії та археології Маріупольського держуніверситету планує відновити роботу в евакуйованому до Києва виші. Зараз викладачі збирають нову експозицію, яка розповідатиме про період блокади та боїв за Маріуполь. Поповнити колекцію може кожен маріуполець, готовий поділитися річчю, яку вдалося вивезти з міста.

 

Про відновлення музею Вільному радіо розповів  кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології Маріупольського державного університету Вадим Коробка.

Музей історії та археології працював у Маріупольському державному університеті з 2016 року. Тоді його відкрили на честь 25-річчя університету.  Після початку повномасштабного вторгнення у березні 2022 року фонд музею тривалий час не вдавалося вивезти, а згодом будівля та всі пів тисячі експонатів згоріли від російського удару. 

Після релокації університету до Києва вирішили відновити й Музей історії та археології. Тепер історики хочуть додати туди й експонати з нової сторінки історії України і міста. Тому маріупольців запрошують долучилися до формування колекції.

“Ми плануємо створити фізичну експозицію та цифровий музей історії та археології МДУ. Нещодавно ініціативна група почала збір предметів (речових джерел), які вдалося вивезти з Маріуполя, що безпосередньо стосуються історії університету або періоду оборони міста в часи повномасштабної московської навали, чи відображають складні шляхи виїзду на волю з-під рашистської [російської ред.] окупації викладачів, співробітників та студентів”, — розповів Вадим Коробка. 

Музей МДУ
Один з експонатів, пропуск викладача МДУ, фото: архів Вадима Коробки

Оформити і відкрити першу виставку наживо у Києві планують восени 2024 року. Втім, збір експонатів триватиме на постійній основі.
Охочі передати речі для колекції музею можуть заповнити форму, а з додатковими питаннями можна звернутися на кафедру історії та археології МДУ.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як історики збирають  фото Маріуполя, Бахмута й інших зруйнованих міст, аби створити єдиний архів.


Завантажити ще...