Зображення до посту Мешканці прифронтового Миронівського залишаться без лікарні
Фото: Олександр Червоненко/Вільне радіо

Світлодарська міська лікарня об’єднується з Миронівською, а відповідно прифронтовий Миронівський залишиться без лікарні. Мешканці вийшли на мітинг проти цього, але відповіді вони не отримали.

 

Сьогодні, 27 грудня, декілька десятків обурених мешканців прифронтового Миронівського вийшли на мітинг в знак протесту проти об’єднання Миронівської лікарні із Світлодарською.  

Через це об’єднання жителям доведеться їхати близько 7 кілометрів, щоб потрапити на прийом до лікаря. Персонал лікарні також щодня будуть їздити на роботу до Світлодарська.

“Ми стоїмо, щоб не закрили лікарню, лабораторію. Справа в тому, що їхати в Світлодарськ немає чим. Автобуси нормально не ходять. Автобусом їхати ми не встигаємо. З 8 ранку до 9 працює лабораторія, а в 9:15 їздить автобус. Навіщо взагалі закривати лікарню? Населений пункт великий”, — розповідають мітингувальники, мешканці Миронівського.

Прифронтова Миронівка залишається без лікарні

Завідуюча Світлодарського поліклінічного відділення №2, яке і знаходиться в Миронівському, Ольга Липова розповіла, що усі лікарі повинні покинути приміщення лікарні, та заступити на свої ж посади, але вже в іншому населеному пункті 2 січня 2019 року.

“Спочатку був наказ, про об’єднання, і розмова пішла, що нас усіх поставлять на ту посаду, на якій і працюємо, і переведуть в Світлодарськ”, — розповіла завідуюча лікарні №2 Головного управління Світлодарської лікарні Ольга Липова.

Прифронтова Миронівка залишається без лікарні

Вона додала, що в лікарні 15 медиків, усі вони з Миронівського. Та їздити щодня до Світлодарська не зовсім і легко.

“Я головному лікарю казала, в Світлодарськ їздити не буду. 2,5 тисячі гривень на дорогу. В мене зарплата 3600. Якось це не вигідно”, — додала Липова.

В Миронівській лікарні кажуть, що ініціатором об’єднання є головний лікар Світлодарської лікарні, до якої саме і приєднуються, Геннадій Гуржий. Він розповів, що це необхідно здебільшого через економію та через те, що медики там нібито зовсім не працюють.

“Сенсу їх утримувати немає, Тричі я виїжджав, і всі рази робили акти щодо відсутності лікаря на робочому місці. Немає сенсу утримувати таке приміщення, яке в аварійному стані”, — розповів Вільному радіо головний лікар Світлодарської лікарні Геннадій Гуржий.

Прифронтова Миронівка залишається без лікарні

Як розповіла завідуюча лікарні №2 Головного управління Світлодарської лікарні Ольга Липова, ця будівля державного комунального майна, оренда приміщення коштує 1 гривню в рік. Однак опалення виходить близько 18-19 тисяч гривень в місяць.

Крім того, ми помітили, що Миронівську лікарню потрохи оновлювали, і там вже стоять нові пластикові вікна. Липова розповіла, що їх встановили в минулому році волонтери від “Людина в біді”, щоб заощадити на теплі.

Прифронтова Миронівка залишається без лікарні

До 2 січня, весь персонал відділення буде вимушений переїхати працювати до Світлодарська, та незабаром розпочнуть перевозити деяке обладнання.

10:00 “Це мій штат, це моя лікарня, На сьогоднішній день, ми забираємо звідти стоматологічний рентген апарат, все інше морально та фізично вже застаріло”, — додав Гуржий.

Після об’єднання, в Миронівському залишиться лише одна амбулаторія та швидка допомога. Зауважимо, що в прифронтовому місті, де до лінії розмежування близько 2 кілометрів, залишається лише 1 автомобіль швидкої допомоги, який в разі потреби не зможе доставити більше двох хворих в Світлодарськ.

Прифронтова Миронівка залишається без лікарні

Таким чином, понад 8,3 тисяч людей, яких обслуговувала Миронівська лікарня будуть вимушені їздити за допомогою в Світлодарськ.

Через Миронівський та Світлодарськ їздить лише 4 автобуси, 2 з яких службові для робітників Вугледарської ТЕС. Інші 2 — це автобуси “Бахмут — Новолуганське”, які їздять лише 2 рази в день: о 6-й ранку та останній вже ввечері. Тому залишається тільки таксі, яке коштує 120 гривень в одну сторону.


Завантажити ще...