Уродженець Часового Яру Роман Маранчак нібито за гроші писав знайомій з Донецька про те, де на Донеччині та Дніпропетровщині стоять військові та техніка ЗСУ. За це чоловіку дали 10 років тюрми. Однак, сам чоловік заперечує свою провину та каже, що свідчення його змусили підписати слідчі СБУ “під дулом пістолета”.
Про тюремний термін для Романа Маранчака повідомляють у Донецькій обласній прокуратурі. Деталі справи журналісти Вільного радіо дізналися з вироку Дружківського міського суду Донецької області у держреєстрі судових рішень. Ім’я засудженого оприлюднили на порталі “Судова влада України”.
Як йдеться у судових документах, 25 березня 2022-го Роману Маранчаку (який на той час був у Кривому Розі на Дніпропетровщині) написала його знайома з Донецька. За винагороду в 5 тисяч рублів жінка запропонувала Маранчаку інформувати її про місця дислокації блокпостів, військових та техніки ЗСУ на території Донецької та Дніпропетровської областей.
Засуджений зробив скриншот мапи із позначками потрібних локацій (зокрема, блокпосту, інженерних споруд, окопів та бліндажів на Дніпропетровщині) та через месенджер надіслав знайомій.
Схожий злочин фігурант вчинив і на початку квітня 2022-го, коли перебував вже у Часовому Ярі на Донеччині, зазначили слідчі.
Засуджений з обвинуваченнями не згодний: під час засідання він заявляв, що жінка, з якою листувався, — його колишня колега. При цьому Маранчак не заперечував, що надсилав їй дані про розташування блокпостів.
“Також він розповідав [знайомій] про військову техніку, але ця інформація не відповідала дійсності. Ніяких позначок на картах він не ставив. Метою передання інформації [знайомій] було те, що він бажав, щоб вона злякалася та виїхала із Донецька”, — переповідають покази Маранчака у вироці суду.
Крім того, засуджений стверджував, що частину свідчень під час досудового розслідування його змусили дати під примусом.
“Під час проведення досудового слідства до нього застосовувалися недозволені методи ведення слідства, його сильно били, погрожували. У нього відібрали автомобіль та телефони, проводили обшуки за місцем його проживання. Текст показів складав слідчий СБУ, а потім під дулом пістолета його змусили це підписати. З захисниками, які були на досудовому слідстві, він не мав можливості поспілкуватися”, — фіксують слова Маранчака у вироці.
Попри заперечення провини, суд вирішив, що слідчі зібрали достатню кількість доказів провини Маранчака у порушенні ст.114-2 КК України “Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння, боєприпасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до ЗУ військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану”. Йому дали 10 років за ґратами.
Нагадаємо, 5 років в’язниці нещодавно присудили жительці Костянтинівки Вікторії Солосенко. Жінка зі свого телефону поширювала у соцмережах інформацію про ЗСУ, їхню техніку та інфраструктурні об’єкти у рідному місті.