Завод “Сініат” забезпечував сотні мешканців Бахмутської громади роботою, сплачував мільйонні податки та брав участь у благочинності. Але російські загарбники обрали завод своєю мішенню. Востаннє вони обстріляли його 27 травня. Наші журналісти побували на місці злочину окупантів та зафіксували руйнування підприємства.
7 травня 2022 року російські окупанти вперше вдарили по заводу “Сініат” крилатими ракетами. З того часу підприємство неодноразово потерпало від вогню. Востаннє його обстріляли 27 травня.
Після атак завод перетворився на руїни. На території можна знайти осколки та уламки від реактивних ракет російської армії. Будівлі заводу не мають жодної вцілілої стіни або даху — замість них можна побачити хіба що металеві конструкції. Цілими залишились тільки паркан і тролейбусна зупинка поряд з підприємством.
Будівництво заводу з виробництва гіпсокартону та сухих будівельних сумішей у Бахмуті розпочали у 2006 році та завершили за два роки. Французька компанія інвестувала в будівництво 30 млн євро. Потужність заводу складала близько 15 мільйонів м² гіпсокартону та 40 тисяч тонн гіпсобудівних сухих сумішей на рік.
2011 року промислова група “Etex” придбала бахмутський ЗАТ “Лафарж Гіпс”. Згодом його перейменували на товариство з додатковою відповідальністю “Сініат”.
Підприємство виготовляло 16 видів гіпсокартону, 13 видів штукатурки, клею та шпаклівки, 6 видів металевих профілів, фіброцементні плити та різноманітні аксесуари для гіпсокартону: саморізи, підвіси та інше.
Для виробництва будматеріалів використовували гіпс, який видобували в Бахмутській громаді.
Компанія мала власний навчальний центр, де студентів вчили монтажу гіпсокартонних систем. Ось як завод виглядав до масштабного вторгнення Росії:
На заводі працювали сотні мешканців Бахмутської громади. Підприємство сплачувало мільйони гривень податків у бюджети всіх рівнів. Наприклад, тільки за використання надр 2017 року “Сініат” сплатив 2 млн грн у бюджет Бахмутської громади.
За фінансування заводу в Бахмуті побудували спортивний майданчик, який потім передали на баланс місцевого управління з питань фізичної культури та спорту.
Також підприємство закупило для бахмутських рятувальників обладнання, форму та новий автомобіль.
2017 року завод брав участь у благодійній акції “Чисті наміри будують Україну”. Тоді вдалося зібрати необхідні кошти на ремонт Чернівецької гімназії №5.
Торік працівники “Сініату” долучилися до спортивної ініціативи “Виклик Etex”. За результатами змагання співробітники увійшли в першу трійку з-поміж 40 країн та виграли благодійний внесок для Дитячого реабілітаційного центру в Бахмуті.
Нагадаємо, 24 травня російські загарбники влучили в базу будівельних матеріалів у Бахмуті. Будівлі й павільйони бази зазнали значних руйнувань, є загиблі та поранені. Також загинули 3 собаки, які охороняли територію.
Читайте також: