Шахта в Піщаному закрилася
Шахта ШУ "Покровське". Ілюстративне фото: Метінвест

Компанії довелося призупинити роботу шахти в Піщаному, до якого наблизився фронт. Це село розташоване на південний захід від Покровська та станом на 13 грудня, згідно з даними DeepState, окупанти стоять від нього менш як у двох кілометрах.

 

Про закриття своєї шахти під Покровськом компанія “Метінвест” повідомила у пресрелізі, опублікованому на платформі європейської фондової біржі Euronext Direct.

“У зв’язку з погіршенням ситуації з безпекою Метінвест призупинив роботу вугільної шахти в Піщаному (поблизу Покровська Донецької області України) у зв’язку з наближенням лінії фронту і посиленням обстрілів”, — йдеться в пресрелізі компанії.

Там додали, що в піщаному знаходилися вертикальний ствол №3 та адміністративний комплекс шахтоуправління “Покровське”. Цей майданчик забезпечував “близько половини” від всього вугілля, яке “Метінвест” видобував в Україні.

Компанія також заявила, що евакуювала “основних” співробітників та їхні сім’ї з небезпеки.

“Метінвест спільно з Покровською міською військовою адміністрацією та представниками ЗСУ уважно стежить за безпековою ситуацією навколо міста та промислових об’єктів. Рішення щодо продовження роботи всіх промислових об’єктів ухвалюватимуть на основі ситуації, що розвивається на фронті”, — додала компанія.

Що відомо про шахтоуправління “Покровське” та яке значення воно має для українського експорту металу

Шахтоуправління “Покровське” володіє єдиними в Україні шахтами, на яких видовбується коксівне вугілля, необхідне для виплавки металу. Ще одна шахта управління знаходиться в Удачному, за 9 кілометрів на захід від Піщаного.

Контрольний пакет акцій управління належить компанії “Метінвест”.

Експертна спільнота неодноразово вказувала на важливість цих шахт для українського експорту металу, адже в Україні більше ніде видобувати коксівне вугілля. У випадку призупинення роботи шахт управління “Покровського” українським металургам довелося б закуповувати коксівне вугілля за кордоном, що збільшило б собівартість української сталі та зробило б її виплавку менш рентабельною.

“За [останні] два роки ми плавили 6 — 6,5 млн тонн сталі, у цьому році можемо вийти на показники 7,5 млн тонн. У разі втрати Покровська це буде 2 — 3 млн тонн”, — казав у вересні 2024 року президент Укрметалургпрому Олександр Каленков.

Нагадаємо, видання Bloomberg вже вказувало, які наслідки для України може мати втрата доступу до власних шахт із коксівним вугіллям.


Завантажити ще...