В українців залишилось кілька днів, щоб вирішити, за кого голосувати на виборах Президента 2019. За результатами різних соцопитувань все більше українців збираються йти на вибори. Ми запитали у молоді Бахмута чи збираються вони голосувати, як визначалися та що думають про те, чому взагалі важливо голосувати.
Нещодавно соціологічна група “Рейтинг” оприлюднила результати соцопитування серед українців, про їхній намір йти голосувати. За результатами опитування, 85% готові виконувати свій громадянський обов’язок та поставити позначку біля свого кандидата в бюлетені. Це на 16% виборців більше, ніж на минулих виборах.
Сестри Марія та Дар’я цьогоріч вперше в своєму житті будуть голосувати. Вони вже визначились із вибором. Кажуть, попередньо прочитали програми претендентів на пост глави держави і визначились.
“Це важливо. Ми як громадяни своєї країни повинні бути відповідальні за вибір для майбутнього навіть наших дітей це дуже важливо, я вважаю”, — каже мешканка Бахмута Дар’я Ігнатюк.
“Спочатку, кожен з нас може взяти свій паспорт і придивитись до нього. Там позначений наш герб. А це означає, що ми є громадянами України, тобто ми є володарями цієї країни і несемо відповідальність за її майбутнє. Тому кожна людина повинна зробити свій громадянський вибір однозначно”, — розповів Вільному радіо мешканець Бахмута Сергій.
Студент Артур із Гірська, що на Луганщині, приїхав навчатись до Бахмута в Горлівському інституті іноземних мов. Каже, що вже визначився з тим(тою), кого хотів би бачити Президентом. Перевірив свої вподобання хлопець у програмі кандидата(-тки). Але вчасно не змінив місце голосування.
“Я прописаний в іншому місті, та не маю можливості голосувати. Звісно, потрібно йти голосувати. Тому що ваш голос можуть віддати іншому кандидату”, — розповів Вільному радіо студент Горлівського вишу Артур.
За даними ЦВК, станом на 28 лютого, в цьому році кількість виборців складає 35 мільйонів 560 тисячі 427 людей. Тож всіх рахують як 100% потенційних людей, які проголосували.
Наприклад, у разі неявки 15% населення країни, останні 85% і рахуються як все населення країни. А голос людини, який не прийшов до виборчої дільниці просто не зараховують.
Тож, 31 березня в 2019 року, шляхом таємного голосування, мільйони українців оберуть свого майбутнього Президента.
Згідно зі статтею 5 Конституції України, єдиним джерелом влади в державі є народ.
“Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами”, — написано в Конституції України.
Раніше ми зібрали інформацію про всіх кандидатів у Президенти України 2019. Читайте про програму і статки кандидатів:
Також ми підготували 5 тестів-опитувань “Наскільки добре ви знаєте свого кандидата?”. Перевірити свої вподобання та антипатії можна за посиланнями: