Процесори
Фото: З відкритих джерел

Найбільший транснаціональний постачальник програмного забезпечення Microsoft призупиняє продажі своїх товарів та надання послуг у Росії. Таке ж рішення ухвалили постачальники мікросхемної електроніки Intel та AMD. 

Про це повідомляють офіційні представники компаній.

Microsoft

«Ми зупиняємо нові продажі наших продуктів і надання послуг Microsoft в Росії. Крім того, ми тісно координуємося і працюємо у зв’язку з урядами США, ЄС та Великобританії, а тому зупиняємо багато аспектів нашого бізнесу в Росії відповідно до рішень цих урядів щодо санкцій», — йдеться у заяві пресслужби Microsoft.

Microsoft є розробником операційної системи Windows, на якій працюють 9 з 10 всіх персональних у Росії. Тепер її не можна буде купити офіційно у РФ, підтримка та оновлення також залишаються під питанням.

Intel

Представники Intel повідомляють, що компанія припинила постачання для клієнтів у Росії та Білорусі.

«Ми запустили кампанію з пожертвування співробітників та збору коштів через Intel Foundation. Ми пишаємося роботою, яку наші команди у сусідніх регіонах, включаючи Польщу, Німеччину та Румунію, проводять для допомоги біженцям. Ми й надалі будемо разом із народом України», — йдеться в офіційній заяві Intel.

За даними платформи Steam, частка центральних процесорів персональних комп’ютерів виробництва Intel над ринком становить 72.6%. Тобто 7 із 10 домашніх комп’ютерів та ноутбуків користувачів працюють на процесорах цієї компанії.

AMD

Також російські користувачі втратять продукцію компанії AMD. У п’ятницю, 3 березня, виробник заявив, що припиняє постачання всіх чіпів до країни.

“У зв’язку з санкціями, накладеними на Росію Сполученими Штатами та іншими країнами, AMD припиняє продаж та розповсюдження нашої продукції в Росії та Білорусі”, — повідомив представник компанії журналістам.

Йдеться не тільки про процесори Ryzen (близько 25% російського ринку процесорів), а й про популярні відеочіпи сімейства Radeon. У 2021 відеокарти на цих чіпах працювали в кожному четвертому комп’ютері Росії.

Аналоги у Росії

Після виходу ключових розробників операційних систем з Росії користувачам залишається лише встановлювати піратське програмне забезпечення, бо повноцінних аналогів наразі не існує. Те саме стосується і процесорів Intel і AMD — разом вони займають близько 97% ринку в Росії. Після розпродажу наявних запасів на складах, на користувачів чекає повна відсутність компонентів — повноцінних аналогів у Росії найближчими роками не буде.

Ситуація на ринку відеочіпів трохи краща — більшість відеосистем російських користувачів працює на пристроях компанії Nvidia. Проте IT-гігант ще не висловився щодо обмежень. У разі відмови Nvidia працювати в Росії, країна залишиться без нових відеосистем.

Нагадаємо, ціла низка компаній запровадила свої санкції через російське вторгнення в Україну 24 лютого. Через 8 днів у Росії не залишилося галузей, які б не постраждали від обмежень світової спільноти.

Санкции

Читайте також:


Завантажити ще...