Підтримати
Зображення до посту Міноборони вперше закупить 20 тисяч малих розвідувальних квадрокоптерів для українських військових
Квадрокоптер DJI Mavic 3 для українських військових, жовтень, 2023. Ілюстративне фото: фонд "Повернись живим"

Це перший випадок, коли Міноборони придбає через систему Prozorro квадрокоптери DJI Mavic 3 двох моделей. Загальна очікувана вартість безпілотників — майже 3 мільярди гривень без ПДВ.

 

 

Про це повідомили у Міністерстві оборони України.

Відповідне оголошення щодо тендеру “Агенція оборонних закупівель”, яка належить Міноборони, розмістила в Prozorro 4 березня. Там планують закупити дві моделі квадрокоптерів DJI Mavic 3, зокрема:

  • DJI  Mavic 3E  — 15 тисяч одиниць із загальною очікуваною вартістю 2 мільярди 550 тисяч гривень (без ПДВ).
  • DJI Mavic 3 Thermal — 5 тисяч одиниць із загальною очікуваною вартістю 989 мільйонів 081 тисяча 667 гривень (без ПДВ).

“Ці тендери підтверджують нашу відданість прозорості та ефективності в галузі оборонних закупівель. Ми робимо все можливе, щоб забезпечити отримання найкращих рішень для нашої країни та наших військових”, — зазначила директорка “Агенції оборонних закупівель” Марина Безрукова.

Які квадрокоптери планує закупити Міноборони для ЗСУ

DJI Mavic 3 — дрон китайської компанії DJI, яка спеціалізується на розробці та виробництві безпілотних літальних апаратів (дронів) і систем управління. Це малі розвідувальні квадрокоптери, які стали популярними як серед українських військових, так і окупантів. Дрони використовують для військової розвідки, коригування роботи артилерії та скидання невеликих боєприпасів на цілі противника.

Дрони, які зазначили в тендері, мають дві моделі. Їх можна використовувати за різним призначенням:

  • модель DJI  Mavic 3 Enterprise оснащена тепловізором та розроблена спеціально для тактичних операцій.
  • модель DJI Mavic 3 Thermal теж оснащена тепловізором, але здатна вимірювати високі температури. Такий дрон може стати у пригоді, наприклад, під час гасіння пожежі.

Раніше такі квадрокоптери українські військові купували самостійно або на них збирали гроші благодійні фонди та окремі волонтери. Колишній керівник фонду “Повернись живим” Віталій Дейнега зазначав, що такі дрони є “незамінним елементом на ланці батальйон і нижче” та “в купі зі старлінком дають тандем, який дозволяє нам не програвати за явної переваги супротивника у зброї”.

Нагадаємо, раніше Вільне радіо спілкувалося з виробником українських безпілотників для ЗСУ Андрієм Штепою. В інтерв’ю він розповідав, що таке FPV-дрон та чим він відрізняється від інших безпілотників, а також про їхні переваги на війні. 


Завантажити ще...