Депутат Бахмутської ради Володимир Бойко засумнівався в необхідності надання комунального приміщення в безоплатну оренду громадській організації “Бахмут Український”. Депутат зазначив, що це приміщення може використовуватись і для інших цілей. Мер міста доручив провести ревізію.
26 червня під час сесії Бахмутської міськради один з депутатів запропонував перевірити приміщення ГО “Бахмута Українського”, яке волонтери орендують безкоштовно.
“Бахмут Український”, займає більше 200 м2, безоплатно. Наскільки я пам’ятаю, раніше вони обіцяли зробити ремонт та утримувати приміщення. Що вже зроблено, та яка користь нам, що таку велику площу, у порівнянні з іншими організаціями займють? Там 30м2, там 8м2, а тут за 200?”, — запитав під час сесії депутат міськради Володимир Бойко.
Начальниця управління муніципального розвитку Бахмута Наталя Отюніна відповіла, що приміщення здається на умовах його підтримки, та 1 липня відбудеться повторне підписання договору на безкоштовну оренду.
В той же час мер Бахмута зауважив, що “Бахмут Український” нібито здає одну з кімнат в суборенду.
“Так там хтось в суборенду сдав, кажуть. Хтось співає чи служить. Візьми Бойко, прес-секретаря і поїдь туди і подивіться”, — звернувся міський голова Бахмута Олексій Рева до начальниці профуправління.
Волонтер з “Бахмута Українського” Віктор Зіпір в коментарі Вільном радіо зазначив, що ніякої суборенди в них немає. А “спів” в одній з кімнат — це єдина Православна церква України (ПЦУ) в Бахмутському районі, яка наразі прагне побудувати храм в Бахмуті, та вже освятили місце під нього.
“Ніякої комерційної цілі, прибутку від церкви або договорів. Кімнату ми надаємо, у зв’язку з тим, що це церковне служіння. В установі нашої організації написано, що це в рамках об’єднання людей, духовне освідчення, виховання кращих якостей”, — розповів Вільному радіо волонтер громадської організації “Бахмут Український” Віктор Зіпір.
Він зазначив, що в приміщеннях, які в них є на безкоштовній оренді, реалізуються багато проектів. В цих 245 м2 розташовані:
Віктор Зіпір зазначив, що невдовзі ще з’явиться кімната соціально-психологічної підтримки для населення.
На питання депутата “Яка користь нам від організації?” Зіпір відповідає, що до каплички регулярно приходять на службу люди. А інші волонтери — допомагають військовослужбовцям, які знаходяться біля лінії розмежування та потребують допомоги.
Зазначимо, всі ці приміщення знаходяться в підвалі житлового будинку. Віктор Зіпір разом з іншими активістами тривалий час домагалися отримати це приміщення, через що неодноразово зверталися до суду. Коли волонтери отримали приміщення, воно потребувало ремонту. До залучення грантів, громадські діячі робили ремонт за свої кошти. Та іноді просять не байдужих бахмутян допомогти своїм внеском.
Наприклад для створення музею АТО(ООС) громадській організації потрібно зібрати 15 тисяч гривень на ремонт. Щоб допомогти проекту натисніть тут.
Читайте також: