Підтримати
Міжнародні аудитори. Фото: Рахункова палата України
Міжнародні аудитори. Фото: Рахункова палата України

Згідно з даними освітнього омбудсмена України, близько 800 тисяч дітей у 2022-2023 роках інтегрувалися у шкільну систему ЄС. Тому аудитори з України, Польщі, Чехії та Словаччини перевірятимуть якість та доступність освіти для українських учнів за кордоном.

 

 

Про це повідомили у Рахунковій палаті України. 

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії понад два мільйони українських дітей виїхали за кордон. Водночас згідно з даними освітнього омбудсмена України, близько 800 тисяч дітей у 2022-2023 роках інтегрувалися у шкільну систему ЄС. 

Однак наразі не існує точних даних щодо того, скільки дітей не мають змоги навчатися.

“Питання  стратегічного значення – щоб родини, які залишили країну через війну, зберегли зв’язок з Україною, повернулися після нашої перемоги, а українські діти без труднощів інтегрувалися у рідне суспільство. 

Єдиний спосіб зберегти сталий зв’язок з цими дітьми зараз — це гарантувати їм якісний та постійний доступ до української освітньої системи, яка б підтримувала на належному рівні їхню національну ідентичність”, — наголосила голова Рахункової палати України Ольга  Піщанська.

Вона зазначала, що наразі необхідно встановити, скільки українських дітей не мають доступу до освіти за кордоном, а також якість та ефективність навчання для тих, хто вже вчиться.  

Минулого року у Польщі вже проводили аудит, що стосувався навчання дітей-іноземців у польських школах. Саме тоді помітили прогалини в обліку дітей, які перебувають у Польщі, але не навчаються.

Загалом у межах запланованих контрольних заходів аудитори Польщі, Чехії та Словаччини досліджуватимуть процес забезпечення доступу до освіти українських дітей у своїх країнах.

Водночас Рахункова палата аналізуватиме, чи надали у Міністерстві освіти України цим дітям можливість продовжити навчання онлайн в українських школах. Також фахівці досліджуватимуть готовність української системи освіти до повернення неповнолітніх на Батьківщину.

Нагадаємо, МОН та Мінцифри розпочали комплексну політику “Школа офлайн”. Відомства хочуть подолати освітні втрати, створити умови для якісної освіти та повернути щонайменше 300 тисяч дітей за шкільні парти. Що міністерства для цього підготували — розповідаємо в окремому матеріалі.


Завантажити ще...