Ви можете попросити цих благодійників допомогти вивезти лежачих родичів, вас можуть лікувати медикаментами від них або годувати з продуктів, які передала організація. Та як попросити про допомогу — розказуємо в нашому матеріалі.
Про роботу МКЧХ Вільному радіо розповів речник організації Олександр Власенко.
Журналістам Вільного радіо надійшла не підтверджена інформація від мешканців Бахмутської громади, що в місті начебто збираються побудувати гуманітарний хаб Міжнародного комітету Червоного Хреста. В ньому наче як повинні були отримувати допомогу переселенці з прилеглих міст, які страждають від війни з Росією.
Але речник Міжнародного комітету Червоного Хреста Олександр Власенко спростував цю інформацію.
“Ні, це не правда. Ніякого хабу ми там робити не будемо. Хаб робиться, як правило, в тих містах, які є безпечними, в які можна вивозити людей, які потребують опіки, з вразливих міст. На жаль, Бахмут дуже близько розташований до лінії фронту, тому тут не буде нічого такого”, — каже Олександр Власенко.
Він додає, МКЧХ навпаки працює над вивозом з Бахмута вразливих, хворих та поранених жителів громади.
МКЧХ продовжує працювати на території Донецької області. Так, благодійники з МКЧХ можуть допомогти вам. Якщо ви хворієте і не можете пересувати по стану здоров’я, але хочете евакуюватися, звертатись можна за телефоном:
Через велику кількість дзвінків, вам можуть одразу не відповісти, тому залиште повідомлення, благодійники намагатимуться відповісти на всі запити.
“Тільки минулого тижня з Бахмута за допомогою наших міжнародних партнерів з німецької бригади швидкої допомоги Червоного Хреста — понад 40 вразливих, хворих та поранених людей вдалося вивезти з громади. Тобто це люди, які не можуть самостійно пересуватися. Це люди з інвалідністю, приковані до ліжок, люди на візках”, — розповів Олександр Власенко.
Для того, щоб вивозити таких людей благодійникам допомагають бригади швидкої допомоги з Німеччини. Їхні машини обладнані для перевезення людей, які не можуть самі пересуватися.
Хронічним хворим та людям, які потребують постійних ліків наразі складніше потурбуватись про себе в регіоні. В Донецькій області є складнощі із постачанням ліків. На це скаржаться як мешканці громад Донецької області, так і самі посадовці. Так, наприклад, депутат Соледарської міської ради Сергій Петров в ефірі програми “Сідай, розкажу” від Вільного радіо розповів, що ліки в громаду не завозяться, в аптеках майже нічого немає. Купівлею та постачанням медикаментів займаються місцеві гуманітарні організації.
Тому благодійники з МКЧХ допомагають лікарням медикаментами. Їхня допомога не гарантує, що необхідний препарат буде, але базову допомогу зможуть отримати більше потребуючих.
“Ми вважаємо, що лікувати мають лікарі, а їм потрібні ліки, тому ми допомагаємо. Продовж останнього тижня в Курахове, Костянтинівку, Краматорськ, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Бахмут та Очеретине ми привозили медичну допомогу. Це, наприклад, 9 наборів для поранених. Це не просто якийсь набір, а така валізка в якій є набір всього необхідного для лікування важкопоранених людей. Цих 9 наборів вистачить приблизно на 450 важкопоранених. Тобто 1 набору вистачить на 50 поранених”, — повідомив Олександр Власенко.
Крім цього, в міста Донецької області привезли 25 наборів для лікування неінфекційних захворювань. Цих наборів, за словами речниками МКЧХ вистачать на 25 000 пацієнтів. Розрахована ця допомога на потреби області протягом 3 місяців.
Ще поставили в лікарні 5 наборів “основної медицини” для приблизно 5 000 пацієнтів з інфекціями. Цього теж повинно вистачити на 3 місяці. Планують їх везти і надалі.
Мешканці громад Донецької області мають проблеми з постачанням їжі та води. Великі мережі супермаркетів зачиняються, а ті, хто залишаються — підняли ціни. Тому благодійники допомагають тим, хто не евакуювався і з їжею.
“Минулого тижня ці продукти роздавалися жителям, які мешкають в Авдіївці, Очеретиному, Покровську. Також в нас була додаткова донація в Торецьк, ми туди привезли 6 тонн продуктів, 500 пляшок води і десь 400 гігієнічних наборів. Вся ця інформація стосується цього і минулого тижня, оскільки все що було раніше, а було багато чого, я вже не втримаю в голові”, — зазначає Власенко.
“Якщо буде ситуація, яка, наприклад, є в Маріуполі, де просто йдуть вуличні бої. Там просто небезпечно знаходитись, люди є хіба що в підвалах або бомбосховищах. А людям в підвалах та бомбосховищах дуже важко надавати допомогу, крім тих людей, які сидять поряд з тобою. Але, якщо в тебе нічого немає, то власне — чим ти можеш допомогти? Тому, якщо буде така ситуація з вуличними боями або потужними обстрілами, що небезпечно буде знаходитись ніде, крім підвалів або бомбосховищ, ми не зможемо надавати допомогу”, — пояснив Олександр Власенко.
Коли благодійники МКЧХ роздають гуманітарну допомогу — люди збираються в великі черги, тобто виникає скупчення. Таким чином благодійники ставитимуть під загрозу не тільки своє життя, а й життя мирних мешканців, яким намагатимуться допомогти.
Такі випадки вже були. 6 квітня у Вугледарі люди потрапили під обстріл, поки чекали гумдопомогу. Пошкодження отримала і школа, де роздавали гуманітарку. 2 людей загинуло, 5 отримали поранення.
“Ми ж не обходимо кожну квартиру, це неможливо. Ми беремо пункт визначений і туди сходяться люди. І в разі військової загрози люди наражаються на небезпеку. А наша головна мета — захистити цивільне населення”, — уточнює Олександр Власенко.
Також на час роздачі гуманітарної допомоги благодійники МКЧХ запрошують у обох сторін режим тиші. І тільки якщо їм дають такі гарантії, вони їдуть в гарячу точку, щоб привезти допомогу мирним мешканцям, а також вивезти вразливих людей, яким самим важко це зробити. Але під час активної фази бойових дій, такі гарантії складно отримати.
“День коли ми можемо припинити роботу в тому ж Бахмуті — я не можу назвати. Сподіваюсь, що цього ніколи не буде. Але, якщо з питань безпеки ми не зможемо надавати допомогу, ми припинимо свою роботу”, — підсумував речник МКЧХ Олександр Власенко.
Нагадаємо, в Бахмуті також працює гуманітарний фонд, який допомагає багатодітним родинам, батькам з немовлятами, постраждалим від обстрілів і всім, хто через війну опинився у скруті. Людям, які прибувають сюди з небезпечних місць, дають одяг і їжу та допомагають відправитись далі по Україні.
Читайте також: