Підтримати
Вантажівки Міжнародного комітету Червоного Хреста під час обміну тілами
Вантажівки Червоного Хреста під час повернення тіл захисників, 22 грудня 2023 року. Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Звільнені з російського полону українські військові звинувачують Міжнародний комітет Червоного Хреста у тому, що організація практично не допомагає поневоленим українцям. МКЧХ своєю чергою відповідає, що російські загарбники їх просто не пускають до місць несвободи.

 

Про це йдеться в аналітичній статті “Живі скелети”, полон і Червоний Хрест: чи відвідує хтось українських полонених”, опублікованій Радіо Свободою.

У чому експолонені звинувачують Міжнародний комітет Червоного Хреста

Частина оборонців заводу “Азовсталь”, які вже повернулися з російського полону, звинувачують Міжнародний комітет Червоного Хреста у недбалому ставленні до своїх завдань. Українських бранців представники МКЧХ нібито практично не відвідують у полоні та не фіксують російські порушення Женевських конвенцій, — скаржаться деякі українські оборонці.

“Жоден із моїх побратимів, з ким я був обміняний, не бачив жодного представника Червоного Хреста. Ми це обговорювали. Ми дізналися, що, виявляється, Червоний Хрест “стежив за нашим станом там” [коли вже вийшли з полону]”, — розповів Радіо Свободі колишній військовополонений, боєць бригади “Азов” Владислав Жайворонок із позивним “Вікіпедія”.

Деякі бійці “Азову” вважають, що МКЧХ не зареєстрував близько половини українських військових, що вийшли з заводу “Азовсталь” та здалися в полон. Це може бути однією з причин затримок в обмінах “азовців”.

“Половина наших бійців досі не зареєстрована Червоним Хрестом. Вони мотивували це тим, що в них не вистачило працівників на всі дні нашого виходу в полон”, — стверджує офіцер 12-ї бригади НГУ “Азов” Костянтин Кожекін.

Також МКЧХ звинувачують у неетичному піарі під час обмінів полоненими. Представники організації нібито навмисно роздають свою брендовану продукцію, зокрема склянки з чаєм, полоненим, після чого роблять з ними фото. Але фактично ніяк не сприяють цим обмінам.

Що відповідають в МКЧХ на звинувачення

Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста підтвердили, що не змогли зафіксувати вихід усіх українських військових із заводу “Азовсталь”, адже 1-2 автобуси з полоненими нібито поїхали, не дочекавшись спеціалістів МКЧХ.

Однак представники організації стверджують, що змогли оглянути сумнозвісну колонію в Оленівці перед прибуттям “азовців” та навіть доставили туди цистерни з водою, якої не вистачало.

Також в МКЧХ додали, що вони регулярно намагаються потрапити до українських полонених, однак російська сторона не дає на це дозволу, подекуди без пояснення причин.

Хоч такі дії є порушенням Женевської конвенції, Червоний Хрест принципово не критикує дії Росії на відкритих майданчиках, адже “публічний тиск суперечить правилам організації”.

Нагадаємо, 20 травня 2024-го минув другий рік з дня завершення оборони Азовсталі. Журналісти Вільного радіо в спеціальному матеріалі проаналізували, як українські оборонці 86 днів обороняли місто, яке практично весь цей час було в повній блокаді.


Завантажити ще...