Незаконно утримували жителів в камерах, змушували прати речі окупантів і викопувати тіла загиблих — у цьому слідчі підозрюють п’ятьох українських правоохоронців. Під час окупації Лимана вони нібито погодилися співпрацювати з росіянами.
Про хід судового розгляду Вільне радіо дізналося з ухвал на Єдиному державному реєстрі судових рішень.
З червня 2022 року та упродовж п’яти місяців окупації російськими військовими Лимана на території міста діяв так званий “Краснолиманський МВ МВС ДНР”. На початку цього року українські правоохоронці змогли встановити п’ятьох людей, які там працювали. Четверо з них родом із Горлівки, а ще один — із Севастополя.
Правоохоронці незаконного органу постійно звітували про свою роботу в інтерв’ю для російських ЗМІ, йдеться в ухвалі, опублікованій в Судовому реєстрі. Цим вони підтвердили власну колабораційну діяльність та допомогли слідчим їх встановити.
Зауважимо, що інші особисті дані підозрюваних, у тому числі прізвища, не вказуються.
Посаду керівника так званого “Краснолиманського МВ МВС ДНР” отримав колишній працівник органів внутрішніх справ України. Згодом саме він працевлаштував інших чотирьох колишніх українських правоохоронців. Вони отримали посади інспекторів, дільничних, а також старшого слідчого.
Як зазначають у Донецькій обласній прокуратурі, за вказівкою окупаційної адміністрації правоохоронці проводили незаконні перевірки у містян та ув’язнювали їх.
“Цивільних тримали у камерах місцевого відділку поліції у нелюдських умовах, завдаючи моральних та фізичних страждань. Також пособники держави-агресора систематично залучали людей до примусових робіт. Жінок вони змушували прати речі окупантів, а чоловіків — викопувати та переносити тіла загиблих громадян”, — йдеться у повідомленні.
Під час деокупації Лимана українськими військовими ймовірні поплічники країни-агресора втекли на тимчасово окуповану територію Донеччини.
Жоден із них раніше не був судимий, втім тепер заочно отримав підозри в таких злочинах:
Ймовірному очільнику незаконного “МВС” у Лимані призначили запобіжний захід — 2 місяці під вартою.
Судовий розгляд ще триває, зрушень у справі чи нових ухвал поки що не з’являлося.
Нагадаємо, нещодавно засудили мешканця Лимана, який передавав інформацію про розташування ЗСУ та їхніх штабів у місті. Суд визнав його винним та призначив 6 років за ґратами.