Повчитися цих навичок можна буде вживу в Бахмуті та онлайн. Розповідаємо, як стати учасником тренінгу та що буде у програмі.
Про це Вільному радіо розповідає ведуча тренінгу “Моя історія — моя сила”: сторетворення як засіб психологічного відновлення” Ольга Онишко.
Цей тренінг потрібен для того, щоб ветерани могли безболісно згадувати свій досвід і ділитися ним.
“Це дасть їм розуміння техніки розповіді, техніки запису, монтажу. Це важливо, тому що вони є власниками своїх історій, і ми активізуємо їх голос, щоб свою історію озвучити”, — каже тренерка.
Організатори тренінгу вважають, що такий сторітелінг може справити лікувальний ефект на ветеранів та запобігатиме вигоранню та монотонності.
“Людина, коли має змогу та знає, як озвучити свою історію в такому наративі та ту правду, яку вона бачить зі своєї точки зору — то в цьому випадку проходить навіть “зцілення” людини”, — стверджує Ольга Онишко.
Цими навичками ветерани зможуть користуватися й під час працевлаштування.
“Це може бути як таке відеоінтерв’ю або відеорезюме. Ми піклуємось про ветеранів та даємо інструменти, коли ветеран повертається, як він може адаптуватись, працевлаштовуватись”, — розповідає фахівець з адвокації ГО “Девелопмент Фаундейшн” Віталій Харечко.
Тренінг у Бахмуті відвідають і представники Мінветеранів.
Перший етап — це 2-денний тренінг офлайн. Ветеранів, які мешкають на Донеччині, збирають для такого навчання 26-27 листопада у Бахмуті. Відібраним кандидатам компенсують проїзд та забезпечать харчуванням і проживанням на час тренінгу.
“Перший день — це теоретична частина про те, як створювати історію, з чого вона складається, на чому робити акцент. Як зосередитися, як витягнути саме ту історію, яка десь “засіла”. Знайомство з тим, як працює звук, відеокамера, освітлення, як написати сценарій і як за тим сценарієм зняти цю історію, І як свою історію, розказати, щоб її почули”, — розповідає Віталій Харечко.
Наступного дня учасники будуть закріплювати навички на практиці та знімати матеріали.
Другий етап — це 3-денний онлайн-тренінг у Zoom-форматі. Для ветеранів та ветеранок з Донеччини ці зустрічі призначені на 15-17 грудня.
Під час тренінгів ветеранів та ветеранок навчать базових навичок з кінотворення: як працювати зі світлом, камерою, монтажем.
Організатори зазначають, що основна кількість учасників вже набрана, але кілька місць ще залишаються вільними.
Для того, аби взяти участь у тренінгу, треба заповнити гугл-форму за посиланням. Але заповнення форми не гарантує участі у тренінгу.
Умови участі:
— ви маєте бути ветераном АТО/ООС з Донецької області;
— ви готові поділитись вашою історією та даєте згоду на публікацію і поширення зроблених на тренінгу фото і відео;
— ви маєте сертифікат вакцинації від COVID-19 або негативний ПЛР тест;
— для участі у тренінгах потрібний смартфон або камера.
Із запитаннями можна звернутися на ел. пошту: [email protected]
Контактна особа у Бахмуті: Олег Романенко
e-mail: [email protected]
телефон (095) 550 24 96
Додамо, тренінги проходять в рамках проєкту “Впровадження інноваційних методів психологічного відновлення ветеранів АТО/ООС з використанням методу Storytelling”. Його реалізує ГО “Девелопмент Фаундейшн” за підтримки Програми ООН з відновлення та розбудови миру.
Читайте також: