Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова висловила свою позицію стосовно причини вбивства волонтера й активіста Артема Мирошниченка. На її думку, мовне підґрунтя у цій справі має довести слідство, а люди розповсюджують інформацію про “вбивство за мову” через надмірну емоційність.
Про це Тетяна Монахова заявила під час прес-конференції, яка відбулася 10 грудня.
“Що стосується трагедії в Бахмуті, це страшна подія. Насправді, гірко про це говорити у наш час в європейській країні. Треба дочекатися результатів слідства, тому що версії є різні. Соціальні мережі – це територія емоцій. Люди емоціонують, ми бачимо суспільний вибух довкола цієї трагедії. Перш, ніж робити якісь гучні заяви, потрібні результати слідства”, – каже мовний омбудсмен.
Тетяна Монахова висловила співчуття рідним Артема Мирошниченка.
Зазначимо, невдовзі після побиття активіста з’явилась публікація на Українському тижні “Справа Артема Мирошниченка: вбивство за мову”. Журналістка та активістка з Бахмута підготувала матеріал з врахуванням слів свідка, який не дійшов до поліції. Після – родичі загиблого почали заявляти, що Мирошниченка вбили саме на мовному підгрунті. В поліції ж таку версію Вільному радіо спростовували. Окрему заяву зробили і представники Артемівського міськрайонного суду.
https://www.facebook.com/1508151049235908/photos/a.1717555238295487/2842577335793266/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARALZFx83eWIQhaUxWLV_oQTOmKBD1n7S8u1kGFuuzoMb7kS54VPJzQ3PFP1TZryEFHC6E2kls_SKEaBb_epV0-KVNBGDPBKgbZXuH55hdx7eA6Rd8n2C2rPGcQ1mDDASdg03YzK_h052XjAbwdMW4DYUBD9jb_XefcKORnqKBwgogfgaR3TElN8krs4rboZpVGLX7LGFzposVC-RzoS0af1ax_v4dfyNbfUlV1i8yzcvaWY0vZO3YEcDoLnNm5xr2X0c0A80FxFX2HfdKAdL3fSvXaebGZGJBzSVcIzFE0hDC-Bpf60llDh3alMTmh-TwyKn3c3SwvsgAHaLKt_L1xyahBk&__tn__=-R
Та в мережі продовжили використовувати саме формулювання “вбивства за мову”. Тезу активно підхопили й боти. Активність поширення матеріалу про вбивство Мирошниченка зі сторінки Вільного радіо аналітика Facebook відтворює лише частково, а деяких з користувачів мережа вже заблокувала. Компанія постійно відстежує активність підозрілих акаунтів.
Використали тезу і політики. Наприклад, про вбивство за мову повторив на майдані в Києві лідер партії “Свобода” Олег Тягнибок. Він це використав як аргумент ворожого ставлення до України на сході.
Крім того, в місцевих та всеукраїнських ЗМІ почали публікувати уточнення про те, що один з фігурантів справи просив перекладача з української на російську. Проте фактично підозрюваний говорив, що йому не все зрозуміло зі сказаного суддею. До того ж, його адвокатка не подавала клопотання про перекладача та виправила свого підзахисного.
Нагадаємо, ввечері 29 листопада напали на волонтера й активіста з Бахмута Артема Мирошниченка. Його побили на вулиці неподалік від його будинку. За інформацією слідства, двоє неповнолітніх хлопців – 16-річний Микола й 17-річний Олександр – наздогнали чоловіка та побили його. Мирошниченко отримав тяжку травму головного мозку і понад тиждень був у комі.
Нападників знайшли та затримали на наступний день. 16-річному Миколі оголосили про підозру, а 3 грудня місцевий суд Бахмута відправив неповнолітнього “бійця” на два місяці під домашній арешт.
5 грудня Артем Мирошниченко помер, тож правоохоронці перекваліфікували звинувачення. 17-річного Олександра за новою підозрою відправили на 2 місяці до СІЗО.
Переглянути запобіжний захід мають і Миколі. Засідання призначили на 9 грудня, але через замінування суду його перенесли.
Нападникам загрожує до 10 років тюрми.
Артема Мирошниченка провели в останню путь 8 грудня. Його поховали на кладовищі в Ямполі, де лежать більшість його близьких родичів.
Читайте також: