Підтримати
Владислав Карпець
Владислав Карпець на службі у ЗСУ. Фото з архіву родини

Щодня о 9-й ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання тих, чиє життя забрала російсько-українська війна. Серед таких людей і 28-річний Владислав Карпець. У першій рік повномасштабної війни він добровольцем долучився до лав ЗСУ, був на першій лінії фронту у Запорізькій та Донецькій областях.

Про Владислава Карпця Вільному Радіо розповіла його мати Олена.

Вільне Радіо публікує історії загиблих під час російсько-української війни, аби вшанувати їхню пам’ять. Якщо хтось із ваших близьких загинув через війну, і ви хотіли б поділитися історією його (її) життя, ви можете заповнити анкету для рідних та знайомих загиблих або написати нам у Telegram, Instagram чи Facebook. Наші журналісти зв’яжуться з вами, щоб розповісти про ваших близьких або знайомих. Це безкоштовно.

Владислав Карпець родом із Сумщини. Народився у селі Саї, однак згодом його родина переїхала до селища Липова Долина. Хлопець закінчив 9 класів місцевої школи, після чого вступив до училища у Ромнах: там спочатку вивчився на кухаря-кондитера, а потім — на технолога з харчування.

“Він дуже любив спорт, футболом займався. Любив читати книги, відпочивати на природі. Як видасться вільна хвилинка — одразу їхав на рибалку. І серед друзів був авторитетом, до нього всі тягнулися. Завжди був у перших рядах: конкурси, ігри, спорт. В училищі педагоги казали, що його завжди вистачало і свою роботу зробити, і допомогти хлопцям та дівчатам. Дуже старався, ніколи нікому не відмовляв”, — розповідає про Владислава його матір Олена.

Владислав Карпець у цивільному житті
Владислав Карпець у цивільному житті. Фото з архіву родини

Після училища хлопець поїхав працювати за кордон. Кілька років жив у Польщі, Литві та Чехії, працював на заводах, змінив кілька спеціальностей. Напередодні повномасштабної війни Владислав уперше за три роки повернувся додому.

“Він одразу [коли росіяни відкрито напали на Україну] почав казати, що піде на війну. Ще у 14-му році хотів піти, але тоді мені вдалося його відмовити, адже йому освіту треба було ще отримати. Він же і в армії не служив через стан здоров’я. А тут він посидів вдома до грудня [2022 року] і пішов у військкомат. 19 грудня йому виповнилося 27 років, одразу після цього пішов”, — пригадує Олена Карпець.

Владислав Карпець
Владислав Карпець. Фото з архіву родини

Те, що син вже долучився до лав ЗСУ, стало для неї несподіванкою, згадує Олена. Та доповнює: у розмовах Владислав погоджувався на вмовляння матері залишитися вдома.

“А потім прийшов і сказав: “Мамо, у мене 29-го [грудня 2022 року] відправлення”. Питаю його, чого ж він так поспішив, а він каже: “Мамо, у моїх знайомих вже діти є, дружини. Хай інші будуть вдома з дітками, а я піду тебе захищать”, — переповідає матір захисника.

Владислав Карпець на службі у ЗСУ
Владислав Карпець на службі у ЗСУ. Фото з архіву родини

Владислав Карпець долучився до 46-ї окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ та пишався, що потрапив саме до цієї бригади, каже Олена Карпець. У званні молодшого сержанта обіймав посаду командира відділення безпілотних авіаційних комплексів розвідувального взводу. А серед побратимів отримав позивний Ніндзя.

“Побратими казали, що він виходив з таких передряг, де неможливо вийти було. Було таке, що інші хлопці важко поранені, а він виходив звідти взагалі без єдиної подряпини, всі дивувалися. Дуже хоробрий був”, — розповідає Олена про історію позивного її сина.

Деякий час Владислав Карпець боронив Україну на Запорізькому напрямку, згодом його дислокували на Донеччину. За сумлінну службу мав відзнаку командира 46-ї окремої аеромобільної бригади, ніж з гравіюванням бригади, медаль “Ветеран Війни”.

“Завжди казав, що будь-яку задачу можна виконати. Цілеспрямований дуже. Було таке, що отримав контузію внаслідок прямого “прильоту”. Його ввечері вивезли звідти на відновлення, а під ранок він знову вирушив на “нуль”. Каже:  «В якому би я стані не був, я все одно піду, бо нема ким замінити»”, — ділиться Олена Карпець.

Владислав Карпець на службі у ЗСУ
Владислав Карпець на службі у ЗСУ. Фото з архіву родини

Владислав мріяв повернутися з війни та відкрити у рідному селищі спортивний комплекс. А ще планував познайомити батьків зі своєю дівчиною. Це хотів зробити під час першої за час служби відпустки, в яку мав піти після останнього бойового виходу.

3 квітня 2024 року Владислав загинув внаслідок удару російського дрона. Це сталося поблизу Георгіївки Донецької області.

Захисникові назавжди залишиться 28 років. Посмертно його нагородили орденом “За мужність” III ступеня.

Владислав Карпець на службі у ЗСУ
Владислав Карпець на службі у ЗСУ. Фото з архіву родини

Світла пам’ять.


Завантажити ще...