Тепер для музею, який не працював понад рік, обіцяють створити ставки. Але співробітники та експонати проведуть цю зиму в неопалюваній будівлі.
Такий проєкт затвердила Часовоярська міська рада.
Офіційно перший день існування музею як комунального закладу — цей понеділок, 15 листопада.
“Щодо зарплатні, я сподіваюсь, все буде гаразд. Тим більше, що мені обіцяли з нового бюджетного року перегляд штатного розкладу в напрямку збільшення. Мені обіцяли 3-3,5 ставки з нового року. Комунальний заклад створюється тільки зараз, коли, так би мовити, до влади в місті прийшли більш патріотичні сили”, — розповідає зберігач фондів і керівник музею Валерій Богуненко.
Він додає: де-факто музей завжди був комунальним. Але грошей на нього не виділяли. Тепер, аби музей міг вижити, йому надали офіційний юридичний статус. Понад рік заклад на громадських і волонтерських засадах очолював Валерій Богуненко. Цей рік чоловік офіційно тут не працював. Але був не один: небайдужі люди допомагали йому підтримувати існування музею і зберігати фонди.
З опаленням наразі у будівлі палацу культури проблеми залишаються. Через нестачу грошей тут взагалі немає теплопостачання. До цього питання з місцевою владою повернуться тільки наступного року. Тож експонатам доведеться перенести ще одну зиму у невідповідних умовах.
Додамо, музей створили в грудні 1966 року на громадський засадах. У 1997 році всі цінні експонати звідти перевезли в Артемівський музей. А у 2001-му музей знову відкрився в палаці культури Часівоярського вогнетривкого комбінату.
З 2011 року тут скоротили ставку директора, залишивши лише зберігача фондів. А в грудні 2020-го скоротили й цю ставку. Тоді ж перестали давати гроші на опалення палацу культури. В музеї сиплеться штукатурка, рвало труби та розростається пліснява. 420 квадратних метрів і понад 7 тисяч експонатів потрібно буде відновлювати.
Читайте також: