Підтримати
Відкриття музею ім. Євгена Марковича в Дружківці. Фото: Віталій Матухно

Музей імені Євгена Марковича у Дружківці відкрився й одразу був закритий для відвідувачів через “історичні причини”. Однак, програму заходів можна було побачити впродовж одного дня — 31 жовтня 2024 року, в режимі онлайн. Зокрема, у мешканців Донеччини та інших регіонів була можливість переглянути унікальні кінострічки. Вже 1 листопада музей неанонсовано знову відкрився. Що відомо про відкриття? 

31 жовтня в Дружківці планували відкриття музею Дружківського порцелянового заводу імені Євгена Марковича Лємєнти. 

В програмі розписали показ короткометражних фільмів, вечір за радіолою та музичний виступ двох композиторів. 

Та зранку 31 жовтня, у четвер, організатори повідомили: “Відкриття музею порцелянового заводу  імені Євгена Марковича в Дружківці співпало з його закриттям”. Організатори написали, що все через “історичні причини”.

Журналісти Вільного радіо зв’язувалися того дня з представницею “Сади Донбасу”, проте тоді вони додатково не коментували ситуацію. 

31 жовтня у відкритому доступі опублікували 6 короткометражних фільмів, які можна було переглядати лише протягом одного дня. 

Проте вже наступного дня, 1 листопада ввечері, на сторінці “Сади Донбасу” повідомили про неанонсоване відкриття музею ім. Євгена Марковича Лємєнти в Дружківці, разом із фото.

музей у Дружківці
Відкриття музею ім. Євгена Марковича в Дружківці. Фото: Сади Донбасу
музей у Дружківці
Відреставроване вікно в музеї. Фото: Сади Донбасу
музей у Дружківці
Атмосфера на відкритті музею ім. Євгена Марковича в Дружківці. Фото: Віталій Матухно
музей у Дружківці
Атмосфера на відкритті музею ім. Євгена Марковича в Дружківці. Фото: Віталій Матухно
музей у Дружківці
Відкриття музею ім. Євгена Марковича в Дружківці. Фото: Віталій Матухно

Про наступні дні, коли можна буде відвідати музей, організатори планують повідомляти на своїх сторінках у соцмережах, як зазначили в коментарях до останнього посту. 

Які короткометражні фільми з’явилися у відкритому доступі 31 жовтня

Кінопрограма включала 6 фільмів:

  • Фільм “Тропи”, — це незвичайна подорож та дослідження природи київської Троєщини, з її лугами, болотами і дикою рослинністю. Автори показують місцевий ландшафт через культурно-експедиційний формат, досліджуючи заплави та лугові зарості, де можна знайти рідкісні рослини і дикі види. У фільмі детально показані різні типи рослинності: від болотного різнотрав’я до лугових трав і тополевих заростей, а також екосистема, яка змінюється з плином сезонів.
  • “Йду на звук” Євгена Давиденка. Історія, присвячена музиці в міському середовищі та залізничних вокзалах. 
  • Трилогія фільмів “Центру Прийняття Рішень”:  “Тріщинки”, “Камінний млин” та “Жертвопринесення”. Піша трилогія — одне з найбільших непорозумінь в історії українського кінематографа, це риба, яка удає на суші що не знає жодного російського слова, але знає два румунських, вона удає, що померла, бо і запланувала неподалік.
  • “Війна йшла Коляда прийшла” від дослідницького підприємства “Сади Донбасу”, що висвітлює атмосферу зимових свят у воєнних умовах.

Всі шість фільмів розміщені і досі доступні до перегляду за посиланням.

Раніше ми розповідали, що в Україні покажуть фільм про жінок Краматорська “З 2014 року: жіночі історії з Донеччини”Фільм покажуть в Одесі, Тернополі, Києві, Вінниці, Луцьку та інших містах. Кінопокази безкоштовні за попередньою реєстрацією.


Завантажити ще...