Підтримати
Зображення до посту Міноборони звинувачують у завищенні цін на продукти для ЗСУ. У відомстві це називають брехнею
Фото: з відкритих джерел

ЗМІ провели розслідування і виявили, що Міноборони нібито закуповує харчі для військових частин у тилових регіонах удвічі-втричі дорожче, ніж у супермаркетах. Міноборони називає це брехнею та готує документи до СБУ.

Про завищені ціни на харчі для військових пише автор проєкту “Наші гроші” Юрій Ніколов у колонці “Дзеркала тижня”.

Скандал із закупівлями для ЗСУ: в чому суть

Журналіст стверджує, що в його розпорядженні опинилась угода на організацію харчування військових частин у віддалених від лінії фронту регіонах. Зокрема, йдеться про закупівлі на цей рік для Полтавської, Сумської, Київської, Житомирської, Чернігівської та Черкаської областей. Ніколов заявляє, що ці документи потрапили до його рук від джерела у ЗСУ.

Сукупно на продукти для військових збираються витратити 13,16 мільярда гривень. Автор розслідування порівняв ціни, зазначені в угоді, з вартістю аналогічних продуктів у супермаркеті в спальному районі столиці. Виявилось, що ціни на харчі для армії у два, а то й у три рази завищені. Наприклад, яйця збираються закупати по 17 грн за штуку, тоді як у магазині їх продають по 7 грн за штуку. Картоплю замовили по 22 грн за кілограм, а в магазині її можна знайти по 8-9 грн.

Міноборони звинувачують у завищенні цін на продукти для ЗСУ. У відомстві це називають брехнею 1
Інфографіка: zn.ua

 

Цьогорічний контракт відомство уклало 23 грудня 2022 року з ТОВ “Актив компані”. 2021 року податкова служба анулювала свідоцтво платника ПДВ у цієї фірми через відсутність постачань і ненадання декларацій. За місяць до укладення контракту засновником і директором компанії став Валерій Мелеш, який раніше обіймав посаду директора ДП “Білоцерківський військовий торг”, що підпорядковується Міноборони. Угоду з “Актив компані” підписав Богдан Хмельницький директор департаменту держзакупівель. Улітку в нього проводили обшуки через підозру у розкраданнях на амуніції для військових.

Зазначимо, з початком масштабного російського вторгнення держава приховала у Prozorro інформацію про всі закупівлі для військових, тому відстежити прозорість угод неможливо.

Що каже влада

22 січня Міноборони на своїй офіційній фейсбук-сторінці розмістило коментар щодо скандалу навколо держзакупівель для армії. У міністерстві кажуть, що журналістське розслідування має “ознаки навмисних маніпуляцій та вводить в оману”. 

Міністр оборони Олексій Резніков вчора особисто звернувся до Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича з проханням невідкладно провести засідання Комітету та заслухати вичерпну інформацію щодо порядку, обставин та результатів закупівлі послуги харчування військовослужбовців на 2023 рік за участі представників НАБУ та ДБР”, — йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що вже готують матеріали до СБУ, аби та провела розслідування “щодо поширення завідомо неправдивих відомостей, які завдають шкоди інтересам оборони в особливий період”. 

Детальну інформацію з приводу скандалу пообіцяли оприлюднити після засідання Комітету. 

Водночас заступниця голови Комітету Верховної ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла подякувала журналістам за проведене розслідування. 

Державна аудиторська служба України якраз проводить перевірку Міноборони і за [її] результатами, а також [результатами] роботи правоохоронних органів, очікуємо резонансних висновків. Наше Міноборони зробило дуже багато під час війни в 2022. Але і упущення, тим більше корупційні ризики, не можуть бути залишені без уваги, зазначила Безугла.

Нагадаємо, у розтраті грошей на оборону підозрюють очільника Костянтинівської міськради та керівника одного з місцевих комунальних підприємств. Замість того, аби збудувати оборонні об’єкти у прифронтовому місті, посадовці ймовірно привласнили понад 360 тисяч гривень.

Читайте також:


Завантажити ще...