На Бахмутській набережній хочуть встановити 12 відеокамер
Фото: Вільне радіо

На бахмутській набережній хочуть встановити 12 камер відеоспостереження. Вони допоможуть ефективніше ловити вандалів. Лише за минулий рік на набережній зруйнували нові топіарні фігури, кілька разів ламали огорожі дитячих майданчиків та інші елементи.

 

Про це журналістам Вільного радіо розповіла начальниця Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради Світлана Гармаш.

“Така необхідність через те, що ми зіштовхнулися з актами вандалізму. Минулого року підпалили топіарні фігури, виривали рослини, були сильно пошкоджені огородження дитячих майданчиків. Тому потрібно протидіяти цьому”, — розповіла Вільному радіо начальниця Управління розвитку міського господарства Бахмутської міської ради Світлана Гармаш.

На камери планують виділити з бюджету Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади 580 тисяч гривень. Дехто з депутатів зазначив, що сума значно завищена.

“Тут є представники бізнесу, які собі в будинок встановлювали. Цей проєкт коштує 2 тисячі доларів, тобто до 60 тисяч гривень з гарною якістю. У зв’язку з чим така вартість?”, — запитав під час засідання депутат Валерій Слєсарєв.

Голова Бахмутської міськради Олексій Рева на засіданні пояснив, що цю вартість камер затвердили на державній експертизі. Крім того, Світлана Гармаш зазначає, що камери, які хочуть встановити, чудово працюють вночі.

“Передбачено встановити додаткові 3 опори і опори з освітлення з прокладкою під землею, оптоволоконний кабель, підключення до Wi-fi, а також тривожна кнопка, яка буде виведена до будки охорони, де охоронці будуть спостерігати за ситуацією”, — розповідає Вільному радіо Світлана Гармаш.

Крім того, якщо міськрада домовиться з поліцією, то зображення з камер буде транслюватись і в місцевому відділі поліції. Так реакція може бути швидшою.

Зазначимо, відповідно до даних системи державних закупівель Prozorro, ціни на камери відеоспостереження коливаються від кількох сотень гривень до десятків тисяч. Перевірити виправданість витрат на техніку для набережної можна буде вже після оголошення відповідного тендеру, де вкажуть всі очікувані критерії. До того ж варто враховувати оплату ремонтних робіт додатково.   

Нагадаємо, на бахмутській набережній ще у 2019 році закінчили озеленення та благоустрій, на який витратили близько 13 млн грн. Але вже на початку 2020 року кілька містян підпалили топіарні фігури. Збитки оцінили в понад 100 тисяч гривень. Потім кілька разів на набережній ламали огородження дитячих майданчиків та інші елементи. Але, через відсутність камер, знайти зловмисників важко.

Читайте також:


Завантажити ще...