В ніч з 28 на 29 березня українці переводитимуть годинники. Про те в яку сторону переводять стрілку та як адаптуватись під час переходу на літній час читайте в матеріалі.
Коли переводимо
Годинники необхідно перевести в ніч з 28 на 29 березня, о 3-й ночі, на годину вперед. Але перевести час на аналогових годинниках можна і перед сном, щоб не прокидатися вночі. Всі електронні пристрої, які підключені до інтернету переведуться автоматично.
Поради як адаптуватись
В літній період українці прокидатимуться на годину раніше. Тож, спочатку організму може здаватися, що ми спимо менше. Існує декілька розповсюджених порад, що потрібно робити, щоб адаптація пройшла легше і швидше:
- 29 березня бажано прочитати книгу без гострих сюжетів або послухати заспокійливу музику. Так буде легше заснути;
- Весь наступний тиждень лягати спати варто на 10-15 хвилин раніше, щоб відновити попередній баланс. В разі сильної втоми вдень можна на кілька хвилин лягти подрімати, але не занурюватись у поглиблений сон;
- В перший тиждень потрібно також зменшити фізичні навантаження. Через тиждень можна переходити в звичний режим;
- Після переводу годинників намагайтесь не нервувати та читати менше поганих новин (зокрема й про коронавірус);
- Якщо не можете збадьоритись після пробудження, можна щоранку приймати контрастний душ;
- Не варто пити каву і алкоголь в перші дні після переходу на літній період. Адже ці напої розширюють судини, що створює стрес для організму.
- Частіше провітрюйте приміщення.
- В перші дні після переводу годинника медики рекомендують більше дихати свіжим повітрям та гуляти. Однак у зв’язку з карантином ми можемо порадити тримати дистанцію з іншими людьми 1,5 м.
- Слухайте чудову музику. Це ви можете зробити на сайті Вільного радіо, через мобільний додаток, який можна завантажити на Android або для Apple гаджетів, а також в ефірі 91.5 або 92.0.
Цікаві факти
- Запропонував ввести літній час вчений Джордж Вернона Хадсон в 1895 році. Він аргументував це тим, що необхідно цінити денний час, коли світить сонце. Також, завдяки літньому часу він встигав більше часу приділити збору комах для своєї колекції, адже на основній роботі він працював позмінно.
- За час незалежності України влада двічі намагалась скасувати переходи на зимовий та літній час. В 2011 році Україна разом з Білорусією та Росією планувала скасувати сезонне переведення годинників. За таку ідею навіть проголосували 266 народних депутатів. Однак через місяць рішення переглянули і повернули все як було. Того ж року Кабінет міністрів намагався подати рекомендації до Верховної Ради України ідею скасувати перехід “щоб не створювати незручності під час проведення в Україні Євро-2012”. Однак в березні 2013 року це рішення все ж скасували.
- В Україні не всюди однаковий час. Після окупації Росією окремих районів Донецької та Луганської областей, а також Криму, т.з. “влада” змінила час. На окупованій території Донеччини влада самоназваної “ДНР” запровадила “донецький час”, а в т.з. “ЛНР” — московський час та Криму московський час. В них годинники показують на 1 годину більше.
Читайте також: