Захисник ЗСУ, якому видалили нирку після серйозного поранення, вже наступного дня зміг підвестися з ліжка. Це вдалося завдяки лапароскопічному способу втручання — з мінімумом розрізів. Такі операції на нирках вважаються передовими. А в бойових умовах їх ще ніколи не проводили.
Про це розповів “Фактам” головний хірург ЗСУ, який виконував цю операцію, полковник медичної служби Костянтин Гуменюк.
У травні до шпиталю одного з прифронтових міст Донбасу привезли українського захисника у вкрай тяжкому стані. Через вогнепальне поранення він дістав перелом плеча, а осколок снаряда знищив його праву нирку.
“Почалася сильна кровотеча, яка вкрай небезпечна для пораненого і могла призвести до летального випадку”, — згадує лікар.
Хірурги не наважились робити операцію з традиційним розрізанням живота. Замість цього вирішили зробити це методом лапароскопії, який вважається передовим у світі.
“Під час операції мені вдалось зупинити кровотечу і, враховуючи, що була повністю зруйнована нирка, зробити нефректомію — тобто видалити даний орган. Травматологи своєю чергою встановили на плече воїна апарат зовнішньої фіксації, аби стабілізувати ділянку вогнепального перелому кістки”, — розповідає хірург.
Вже наступного дня пацієнт міг підвестися й ходити по палаті. Через деякий час його відправили у Київ для продовження лікування. Такі операції у бойових умовах ще не мають аналогів у світі.
“Мене вразила його сила духу. Уявіть, коли я сказав йому, що одну нирку не врятували, він не засмутився. Навпаки, заявив, що продовжить захищати Україну від ворога і після такого тяжкого поранення. З такими мужніми і незламними воїнами ми точно непереможні! Ми пишаємося такими мужніми козаками і всі разом працюємо заради перемоги”, — каже хірург.
Нагадаємо, 4 медиків з Донеччини та Луганщини нагородили державними орденами та медаллю. Троє з них загинули заради порятунку інших. Їхні міста нищили снарядами, але вони залишалися, щоб рятувати інших.
Читайте також: