Підтримати
На Донбасі почали випускати безкоштовну українську газету для мешканців буферної зони
Фото: "ГРОМАДА-Схід"

На Донбасі з’явився новий ЗМІ. Тепер в прифронтових селах буде газета “ГРОМАДА Схід”. Вона виходить два рази на місяць тиражем 30 тисяч примірників і безкоштовна. Роздавати її перш за все будуть там, де поганий доступ до інтернету. Для кого ця газета та як можна отримати там роботу Вільному радіо розповіла головна редакторка видання.

 

“В селах дуже часто немає інтернету, а є телебачення російське, або т.з. “ДНР”, — жаліється головна редакторка газети “Громада Схід” Інна Юр’єва.

Тому вирішили створити газету, в якій не буде політики, але будуть історії людей із селищ та міст області, їхній досвід. До того ж скоро у газети з’явиться власний колл-центр, через який редакція контактуватиме з читачами і разом створюватиме матеріали для газети. Чимало місця на шпальтах видання займають контакти благодійних організацій та юридичних установ, які можуть допомогти мешканцям прифронтової зони у вирішенні їхніх проблем.

Проект почали реалізовувати у липні. У вересні вже вийшов перший номер. Його розповсюдили у 100 населених пунктах Донеччини. Серед них такі міста як Волноваха, Красногорівка, Мар’їнка, села, які знаходяться поблизу цих міст та інші населені пункти прифронтової зони. Такий проект у наступному році планують реалізувати і на Луганщині.

“На деякі села у 10-15 примірників, там де небагато людей. Мабуть, це замало, тому ми будемо ще шукати додаткові можливості, щоб збільшити наклад і задовольнити потреби не лише тих сіл, які знаходяться у буферній зоні, а й тих сіл, які начебто трохи далі, але там все одно немає жодних українських ЗМІ”, — ділиться планами головна редакторка.

“Ми будемо збирати відгуки людей і працювати далі за запитом. Тобто люди будуть говорити, що їх цікавить в першу чергу і ми будемо намагатися створювати цей контент”, — додає Інна.

Газета двомовна, деякі публікації тут українською мовою, а деякі російською.

“Німці казали: “Давайте будемо російською”. Нібито так толерантніше. Ми казали, що у нас села україномовні і всі розуміють українську мову. Спочатку ми прийняли рішення, що буде пропорційно: щось українською, щось російською”, — зазначає Інна.

Однак реєструють видання як україномовне. Тож наступний випуск вже буде повністю українською.

До проекту може долучитися будь-хто. У редакції чекають на тих, хто готовий співпрацювати. Всього за місяць можуть тимчасово працевлаштувати від 10 до 15 людей. Наразі з редакцією співпрацюють близько 10 переселенців та людей з інвалідністю.

“Одне з наших завдань — залучити до проекту людей, що потребують роботи на цих територіях, адже у селах велике безробіття”, — говорить Інна Юр’єва.

Робота тут є і для тих, хто вміє писати публікації, і для тих, хто може розповсюджувати газету селами. Платять по-різному: за розповсюдження газети  — близько 1000 гривень на місяць та приблизно 1 — 3,5 євро за 1000 знаків.

За словами Інни, ідея  зробити такий проект була давно. Схожу газету випускали на Приазов’ї. Зараз реалізувати проект змогли завдяки БФ “Карітас Маріуполь” за підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Перший номер газети “ГРОМАДА-Схід” можна подивитися за посиланням.

З питань співпраці можна звертатися за телефоном  (095) 295-40-84, (068) 183-11-73, або на пошту [email protected] (Інна Юр’єва — головний редактор), або пишіть на сторінку видання у Facebook.

Читайте також:

 


Завантажити ще...