В окремих районах Донецької та Луганської областей ввели режим “Жовтий”. Він передбачає ряд обмежень для громадян. Які тепер діють правила і де це працює читайте в нашому матеріалі.
Прес-центр штабу ООС повідомив, що 28 жовтня в районі проведення операції Об’єднаних сил ввели режим “Жовтий”. Відповідний наказ видав командувач Об’єднаних сил Володимир Кравченко.
Вільному радіо пояснили, що цей режим працюватиме по всій території Донецької і Луганської області до “кордонів” із Харківською, Дніпропетровською і Запорізькою областями.
“Головна мета введення “жовтого” режиму — це посилення заходів для забезпечення національної безпеки і оборони, а саме в Донецькій і Луганській областях. Та впровадження суворого контролю за перебуванням і переміщенням осіб, які перебувають в районі проведення Операції Об’єднаних сил”, — зазначили в прес-службі штабу ООС.
“Заходів, які дозволялось виконувати під час “зеленого режиму” виявилось недостатньо. Тому командуванням ОС було прийняте рішення про посилення цього режиму, відповідно — це жовтий”, — додали в прес-центрі.
В прес-центрі розповіли, що причин введення цього режиму багато. Серед них: збільшення кількості диверсійних груп. В штабі ООС пояснили, що розведення сил біля Золотого ймовірно теж є однією з причин введення “жовтого” режиму.
Так, згідно з наказом командувача ООС цей режим діє і в Бахмуті. В міській раді Вільному радіо пояснили, що про посилення контролю на Донбасі вже знають. Однак, для місцевої влади він діятиме тільки тоді, коли прийде відповідний документ з обласної адміністрації. Крім того, представник виконкому Бахмута зазначив, що як діяти знають, адже в Бахмутському районі і так є населені пункти, які знаходяться в “жовтій” зоні.
“Наприклад, в цьому “жовтому” режимі і раніше жили мешканці населених пунктів Опитне і Зайцеве. З початку 2018 року, як тільки АТО змінилось на ООС. І ніякого дискомфорту для людей немає”, — розповів Вільному радіо начальник відділу з питань цивільного захисту мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міської ради Андрій Скляренко.
За даними прес-центру штабу ООС цей режим додає низку повноважень для військових і правоохоронців:
Також цей режим передбачає і певний перелік обмежень для цивільних:
В прес-центрі штабу ООС Вільному радіо пояснили, що ці обмеження для цивільних дають лише додаткові повноваження правоохоронцям. Тобто будь-хто зможе виїхати в інший регіон. При собі бажано мати паспорт громадянина України, щоб пришвидшити час перевірки, якщо вона буде необхідною.
Нагадаємо, 29 жовтня голова МЗС України Вадим Пристайко і прес-служба ООС повідомили про початок розведення військ в Золотому. Кажуть, що начебто в тому напрямку бойовики не стріляли вже тиждень. Але журналісти Вільного радіо спостерігали за ситуацією, та помітили, що останній обстріл в межах ділянки розведення сил був лише 3 дні тому, 26 жовтня.
В прес-службі нам пояснили, що за їхніми даними дійсно стріляли кілька днів тому, але дні з останнього обстрілу рахують спостерігачі місії ОБСЄ.
Ввечері 29 жовтня під час брифінгу командувач Об’єднаних сил Володимир Кравченко підтвердив цю інформацію.
Зазначимо, 28 жовтня також був ще один обстріл в Золотому. Але в штабі ООС заявляють, що його зафіксували поза межами ділянки розведення.
Читайте також: