Підтримати
УРЯД ВІДТЕРМІНУВАВ НА 30 ДНІВ ВСТУП У ДІЮ ПОСТАНОВИ, ЯКА ЗМІНЮЄ ПРАВИЛА ПЕРЕТИНУ КПВВ
Фото: з відкритих джерел

В окремих районах Донецької та Луганської областей ввели режим “Жовтий”. Він передбачає ряд обмежень для громадян. Які тепер діють правила і де це працює читайте в нашому матеріалі.

 

Прес-центр штабу ООС повідомив, що 28 жовтня в районі проведення операції Об’єднаних сил ввели режим “Жовтий”. Відповідний наказ видав командувач Об’єднаних сил Володимир Кравченко.

Вільному радіо пояснили, що цей режим працюватиме по всій території Донецької і Луганської області до “кордонів” із Харківською, Дніпропетровською і Запорізькою областями.

Картинки по запросу операция объединенных сил карта

(“Жовтий” режим тепер діє по всій зоні безпеки (зелений колір)

 

“Головна мета введення “жовтого” режиму — це посилення заходів для забезпечення національної безпеки і оборони, а саме в Донецькій і Луганській областях. Та впровадження суворого контролю за перебуванням і переміщенням осіб, які перебувають в районі проведення Операції Об’єднаних сил”, — зазначили в прес-службі штабу ООС.

“Заходів, які дозволялось виконувати під час “зеленого режиму” виявилось недостатньо. Тому командуванням ОС було прийняте рішення про посилення цього режиму, відповідно — це жовтий”, — додали в прес-центрі. 

 

В прес-центрі розповіли, що причин введення цього режиму багато. Серед них: збільшення кількості диверсійних груп. В штабі ООС пояснили, що розведення сил біля Золотого ймовірно теж є однією з причин введення “жовтого” режиму.

В Золотому почалось розведення військ, — штаб ООС

Так, згідно з наказом командувача ООС цей режим діє і в Бахмуті. В міській раді Вільному радіо пояснили, що про посилення контролю на Донбасі вже знають. Однак, для місцевої влади він діятиме тільки тоді, коли прийде відповідний документ з обласної адміністрації. Крім того, представник виконкому Бахмута зазначив, що як діяти знають, адже в Бахмутському районі і так є населені пункти, які знаходяться в “жовтій” зоні.

“Наприклад, в цьому “жовтому” режимі і раніше жили мешканці населених пунктів Опитне і Зайцеве. З початку 2018 року, як тільки АТО змінилось на ООС. І ніякого дискомфорту для людей немає”, — розповів Вільному радіо начальник відділу з питань цивільного захисту мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міської ради Андрій Скляренко.

За даними прес-центру штабу ООС цей режим додає низку повноважень для військових і правоохоронців:

  • застосовувати у разі крайньої необхідності зброю і спеціальні засоби до осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення чи інші дії, що перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до проведення операції Об’єднаних сил;
  • перевіряти у громадян і посадових осіб документи, що посвідчують особу, а в разі відсутності документів – затримувати їх для встановлення особи;
  • здійснювати особистий огляд громадян, огляд речей, що при них знаходяться, транспортних засобів та речей, які ними перевозяться;
  • входити (проникати) в житлові та інші приміщення, на земельні ділянки, що належать громадянам, на територію та в приміщення підприємств, установ і організацій;
  • використовувати із службовою метою засоби зв’язку і транспортні засоби, що належать громадянам (за їхньою згодою);
  • тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях та дорогах, не допускати транспортні засоби, громадян на окремі ділянки місцевості та об’єкти, виводити громадян з цих ділянок, відбуксировувати транспортні засоби;
  • використовувати із службовою метою транспортні засоби, у тому числі спеціальні, що належать підприємствам, установам та організаціям, крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав та міжнародних організацій.

Також цей режим передбачає і певний перелік обмежень для цивільних:

  • в’їзд (виїзд) до району проведення операції за паспортом;
  • отримання дозвільних документів, необхідних для в’їзду (перебування) до району проведення операції;
  • допущення представників органів державної влади;
  • зберігання, використання та переміщення зареєстрованої вогнепальної зброї (нарізної воєнних зразків, несучасної стрілецької, спортивної, навчальної, мисливської нарізної і гладкоствольної), бойових припасів до неї, холодної зброї (арбалети, мисливські ножі тощо), нагородної, пневматичної та травматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії та патрони до неї;
  • здійснення польотів безпілотних, легкомоторних літальних апаратів та проведення відео-, кіно- та фотозйомок;
  • використання в транспортних засобах будь-яких радіостанцій;
  • проведення туристичних екскурсій і походів, рибальства та полювання;
  • відвідування лісових масивів, окремих районів місцевості;
  • перелік безпечних автомобільних та залізничних напрямків;
  • обмеження руху транспортних засобів об’їзними шляхами;
  • виконання заходів із забезпечення публічної безпеки і порядку на вулицях.

В прес-центрі штабу ООС Вільному радіо пояснили, що ці обмеження для цивільних дають лише додаткові повноваження правоохоронцям. Тобто будь-хто зможе виїхати в інший регіон. При собі бажано мати паспорт громадянина України, щоб пришвидшити час перевірки, якщо вона буде необхідною.

Нагадаємо, 29 жовтня голова МЗС України Вадим Пристайко і прес-служба ООС повідомили про початок розведення військ в Золотому. Кажуть, що начебто в тому напрямку бойовики не стріляли вже тиждень. Але журналісти Вільного радіо спостерігали за ситуацією, та помітили, що останній обстріл в межах ділянки розведення сил був лише 3 дні тому, 26 жовтня. 

В прес-службі нам пояснили, що за їхніми даними дійсно стріляли кілька днів тому, але дні з останнього обстрілу рахують спостерігачі місії ОБСЄ.

Ввечері 29 жовтня під час брифінгу командувач Об’єднаних сил Володимир Кравченко підтвердив цю інформацію. 

Зазначимо, 28 жовтня також був ще один обстріл в Золотому. Але в штабі ООС заявляють, що його зафіксували поза межами ділянки розведення. 

Читайте також:


Завантажити ще...