26 вересня перед будівлею міської ради Бахмута зібрались кілька десятків мітингувальників з собаками і плакатами ”Бахмут без живодерів”.
Активісти стверджують: фірма, з якою міська рада уклала договір про вилов та стерилізацію безпритульних собак та подальше утримання, не рятує тварин, а вбиває.
“Ми рекомендуємо нашому виконкому розірвати договір з ФОП Лупальцов, так як цей ФОП не діє в рамках українського законодавства, а також має низьку порушень, які ми перелічили у листі меру, який в нього вже не столі”, — заявила волонтерка і керівниця громадської організації “Бахмутське товариство захисту тварин “Лада” Марина Шажко.
Активісти зазначають, що фірма, яка здійснює вилов тварин, робить це якомога швидше і забирає собак, які трапляються на очі. Цуценят та навіть стерилізованих собак.
Марина Шажко додала, що згідно з договором підприємство ФОП Лупальцов відловлює тварин, а потім перевозить до харківського комунального підприємства “Центр поводження з тваринами”. Однак на це підприємство, де утримують тварин, дуже багато скарг стосовно порушень ветеринарних норм. За даними зоозахисників, понад 90% тварин, які потрапляють до цього притулку, вмирають.
“З приводу незаконної діяльності в цьому випадку КП “Центр поводження з тваринами” в Харкові, де під прикриттям притулку є дві зони: демонстраційна, яку всім показують, що все ідеально і красиво, і зону чорну — куди звозять тисячі тварин, яких привозять з усіх областей України, де їх просто потім агонізують (усипляють— ред.)”, — додала Шажко.
До людей вийшли три представники Бахмутської міської ради: начальниця відділу внутрішньої політики Світлана Кудрявих, заступник міського голови Олександр Стрющенко та начальник Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Сергій Чорноіван.
Міська влада заявляє: вилов безпритульних собак потрібен, адже люди жаліються на агресивну поведінку тварин.
“Це ви вирішили, що ми їх вбиваємо, а я кажу, що ми їх не вбиваємо! Ми хочемо з вулиць собак прибрати. З вулиць. Відвезти в Харків, нехай їх там утримують в притулку. Я питав кілька разів, а що робити людям, які бояться собак?”, — розповів журналістам Сергій Чорноіван.
Він наголосив, що до місцевої влади нерідко звертаються мешканці міста, які жаліються на агресивних чотирилапих або взагалі на зграї собак.
Кілька представників пікету та представники місцевої влади пішли в будівлю Бахмутської міської ради. Майже через годину вони підписали меморандум, який склали в ході спільних перемовин.
Вони вирішили, що найближчим часом сформується делегація з представників міської влади та місцевих депутатів, і разом з активістами вони поїдуть до Харкова, щоб перевірити умови утримання тварин. В цей же момент всю ситуацію будуть контролювати зоозахисники з Харкова.
Якщо за результатами перевірки інформація про вбивства тварин підтвердиться, то Бахмутська міська рада буде розглядати можливість відмовитись від співпраці з підрядником ФОП Лупальцов.
Читайте також: