На Донеччині засудили чоловіка, який брав участь у збройних формуваннях ДНР
Фото: Новий Час

Дружківський міський суд виніс вирок мешканцю Добропілля, якого звинуватили в участі у збройних формуваннях самоназваної “ДНР”. Чоловік же пояснював судді, що з бойовиками він ніяк не пов’язаний, та нічого протизаконного не робив. Однак, під час розслідування знайшлось чимало свідків.

 

Про це Вільному радіо стало відомо з судової справи чоловіка.

Слідство встановило, що навесні 2014 року обвинувачений вступив до лав бойовиків, пройшов інструктаж, отримав автомат АКС-74 та набої до нього. Він, озброєний автоматом, стояв на блокпосту та незаконно перевіряв документи у проїжджаючих людей.

Сам же чоловік це заперечував та на суді розповідав зовсім інше. Пояснив, що в той час він переїхав з батьками до Одеси. Він кілька разів нібито приїжджав у Донецьк за речами, але ніякого стосунку до самоназванної “ДНР” немає. Але слідчі його алібі підтвердити не змогли.

В той час версію прокурорів  підтвердили кілька свідків. Один із свідків – засуджений на умовний строк за крадіжку чоловік, який регулярно приходив до свого слідчого, щоб підтвердити свою присутність. В один з днів він помітив на столі у поліцейського фотографію розшуку обвинуваченого бойовика. Цей свідок зазначив, що у 2014 році він неодноразово проїжджав на пасажирському автобусі через блокпост, де і стояв обвинувачений бойовик. Таку ж інформацію підтвердили ще кілька свідків та один з водіїв з цього рейсу.

В мережі також знайшли фотографії обвинуваченого у камуфляжній формі, георгіївській стрічці та з автоматом. Експерти довели, що це і є підозрюваний.

У судовій справі не зазначено, як чоловік потрапив до правоохоронців.

Дружківський міський суд вирішив, що обвинувачений колишній бойовик прикривається неправдивим алібі, щоб захистити себе та уникнути відповідальності. Та визнав його винним за статтею “Створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань”. Слідству все ж не вдалось довести, що чоловіку видавали зброю. Цей момент у вироку не зазначений.

Засуджений бойовик проведе наступні 3 роки у Бахмутській виправній колонії №6.

Зауважимо, згідно з ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексу України, якщо людина добровільно вийшла з незаконного збройного формування і повідомила про його існування в органи державної влади або органи місцевого самоврядування, вона звільняється від кримінальної відповідальності.

Якщо ж правоохоронці доведуть, що людина не застосовувала зброю проти українців та не вчинила тяжких злочинів, її звільняють від кримінальної відповідальності.

Аби скористатись програмою “На тебе чекають вдома”, потрібно звернутись до будь-якого відділу поліції або перейти на сайт “Стоптероризм”.

Нагадаємо, на початку квітня лише за добу на Донбасі затримали 6 можливих терористів “Л-ДНР”.

Читайте також:


Завантажити ще...