На Донеччині визначили 3 госпітальні бази в разі спалаху коронавірусу

За даними МОЗ України, станом на 7 лютого по всьому світу понад 31,4 тисячі людей захворіли на новий китайський коронавірус. 638 померли від цієї інфекції. Через швидке поширення хвороби, Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародний надзвичайний стан і закликала всі заклади охорони здоров'я готувались. Чи дослухались до попередження на Донеччині читайте в матеріалі.
Наразі, якщо на території Донеччини людина захворіє на коронавірус 2019-nCoV, це не зможуть підтвердити в жодному медичному закладі. По всій області немає лабораторій, які можуть зафіксувати такий випадок. Про це журналістам Вільного радіо повідомили в Департаменті охорони здоров'я Донецької ОДА у відповідь на інформаційний запит.

Однак, найближчим часом в області мають з'явитись тести-смужки для встановлення діагнозу гострої респіраторної хвороби, яку спричинив коронавірус. Такі має закупити Міністерство охорони здоров'я України і передати для користування в усі регіони країни. Точна дата, коли їх пришлють в область, — не відома.
Для довідки:
Вірус 2019-nCoV почав поширюватись у грудні 2019 року. Його осередком вважають м. Ухань у Китаї. Вірус належить до родини коронавірусів, яких у світі налічується 39 видів. Він передається респіраторним шляхом. Інфікуватись можна як від людей, так і від тварин. Географія вірусу розширюється. Хворі є у 17 країнах світу, у тому числі в Австралії, В'єтнамі, Німеччині, Канаді, Італії, Малайзії, Південній Кореї, США, Франції та Японії. Згідно з даними МОЗ, в Україні поки немає жодного підтвердженого випадку нового вірусу.
Додамо, в області вже визначили бригади екстреної медичної допомоги, які будуть оснащені спеціальними засобами особистого захисту та транспортувати пацієнтів у госпітальні бази.

В Департаменті охорони здоров'я запевняють, що в разі поширення епідеміологічної ситуації коронавірусу 2019-nCoV, пацієнтів направлятимуть в усі інфекційні відділення в області.

В усіх лікарнях є запас медикаментів, дезінфекційних засобів та засобів індивідуального захисту персоналу, однак в Міністерства охорони здоров'я запросили ще.
У повідомленні також зазначили, що медики області вже розробляють план протиепідемічних заходів в разі поширення випадків коронавірусом.

Наразі відповідальні за здоров'я в Донецькій області сповіщають населення про коронавірус, захист від нього та профілактику від інших вірусних захворювань за допомогою публікацій в ЗМІ, місцевого самоврядування тощо.
Мешканцям Донецької області Департамент охорони здоров'я дав 3 поради, які допоможуть убезпечити себе від захворювання коронавірусом:
1
В разі підозри захворювання коронавірусом необхідно вдягнути маску та звернутись до лікаря;
2
Під час кашлю прикривати ніс та рота, а також чхати в серветку;
3
Частіше мити руки.
Читайте також:
378
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор