Підтримати
Пам'ятник Леніну в Бахмуті
Фото: Вільне радіо

Члени громадської ініціативи «Декомунізація. Україна» підрахували: в Україні близько 20 статуй Леніна до сих пір стоять в публічних місцях, порушуючи закони про декомунізацію. 

Про це Вільному радіо розповів голова громадської організації «Світанок» та ініціативи «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков. Бахмутський Ленін, який вже майже рік стоїть на території місцевого тролейбусного управління, активісти не рахували. Але в їх переліку все ж таки є один Ленін з Донеччини. 

“Пам’ятники, які підпадають під дію закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режиму,  мають бути або в музеях, або десь на складах. Тобто, в публічному просторі їх взагалі не має бути, згідно із законом. На Донеччині зараз, наскільки мені відомо, ще залишився пам’ятник на заводі НКМЗ (Новокраматорський машинобудівний завод  — ред.) в Краматорську, і голова заводу не сильно поспішає його демонтувати”, — 

розповів Вільному радіо Вадим Поздняков.

Поздняков повідомив, що вони з однодумцями збирають фото та інформацію про вцілілих Леніних в мережі, а також передивляються реєстри пам’яток монументального мистецтва місцевого значення по всіх областях. За їхніми даними, найбільша кількість статуй Леніна залишилась в Одеській області, де в селах живуть громади етнічних болгар та гагаузів. За словами активістів, процес демонтажу там саботують, тому статуї продовжують стояти перед сільськими радами. 

Нагадаємо, у квітні 2015 року в Україні почав діяти закон про декомунізацію. Він прирівняв комуністичний режим до нацистського, заборонив публічне використання та пропаганду символіки цих режимів та встановив порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму. Зокрема, почалося перейменування вулиць та населених пунктів, а також демонтаж радянських символів і пам’ятників вождям. 

Читайте також:


Завантажити ще...