Підтримати
Зображення до посту На Донеччині 121 храм планує служби на Великдень: які є умови та де святити паски у 2023 році
Фото: Вільне радіо

Піти на всенощну службу цього року можна лише до 42 храмів Донеччини. Після закінчення комендантської години прийти освятити великодні кошики можна буде у 121 храм. Контролювати це буде поліція. Всі правила та особливості святкування Великодня у 2023 році на Донеччині розповіли представники правоохоронних органів та влади.

 

“Всі богослужіння та релігійні обряди повинні пройти в онлайн-форматі. Для росіян будь-яке зібрання та скупчення людей може стати бажаною мішенню. Ми не маємо право допустити жертв, яких можна уникнути”, — каже очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

На період Великодня також заборонили відвідувати кладовища на всій території  Донецькій області.

“Ми вже неодноразово бачили, як росіяни обстрілюють кладовища. Буквально цього тижня був нанесений удар по кладовищу у Краматорську. Це місце за мірками Донеччини вважається відносно віддаленим до лінії фронту. Не дайте росіянам влаштувати криваві провокації, для цього вони мають наміри та готуються”, — закликає очільник області

За забороною відвідування кладовищ будуть слідкувати поліцейські. Крім цього вони не допускатимуть масових скупчень людей та слідкувати з дотриманням комендантської години.

Великодні служби на території Донеччини починатимуться о 5 ранку

“Відповідно до розпорядження голови ДонОДА від 26.08.2022 року на території області з 21:00 до 5:00 ранку діє комендантська години, чим заборонено знаходження громадян на вулицях без спеціальних дозволів. Тому загальний доступ до культових споруд буде дозволено після закінчення комендантської години”, — нагадує голова  управління Нацполіції в Донецькій області Руслан Осіпенко.

На підконтрольній уряду України території Донеччини наразі залишається 247 релігійних будівель. Працюють з них 130.  

За даними поліції, у 121 храмі планують провести служіння на Великдень, але після закінчення комендантської години.

“У Святогірській громаді перебуває Свято-Успенська лавра, де постійно перебувають 130 священнослужителів та 150 біженців, серед них 20 дітей та храм Пресвятої Богородиці. Нічна служба буде дозволена лише священнослужителям, які мешкають та перебувають на постійній основі у Святогірській лаврі. Загалом таких храмів, де пройде нічна служба [на Донеччині] 42 культових споруди”, —  пояснює Руслан Осіпенко.

Але що це за храми — не уточнюють. 

“З безпекової ситуації назви храмів краще не називати. Парафіяни своїх приходів самі знають чи будуть у їхній церкви або храмі проводити служіння чи не будуть. Найбільша кількість культових споруд, на території яких будуть богослужіння, знаходяться у Покровському районі, тому що там зараз безпечніше. В тому ж Бахмутському району служінь не буде ніяких”, — каже речниця ДСНС Донецької області Вероніка Бахал.

Представниця ДСНС радить: для того, щоб дізнатись де саме у вашому районі будуть проходити служіння, звертайтесь до представників місцевої влади або у храми, які ви відвідуєте.

Для тих, хто не хоче себе наражати на небезпеку, Православна церква України проведе на Великдень нічне служіння онлайн. Подивитись його можна буде на ютуб-каналі ПЦУ та фейсбук-сторінці ПЦУ.

Для реагування на надзвичайні події у храмах, які проводитимуть службу вночі, поліцейські підготували окремі патрулі.

Станом на вечір 13 квітня бійці ДСНС вже обстежили 6 релігійних споруд і небезпечних предметів не виявили.

“15 квітня вибухотехніками головного управління спільно з піротехнічною службою ДСНС буде обстежено 34 культові споруди в яких ми очікуємо масові зібрання населення”, — додає очільник поліції Донеччини.Нагадаємо, рік тому у Бахмуті ще не було активних бойових дій і тому бахмутяни змогли відвідати місцеві служби та освятити паски. Тоді богослужіння проводили священнослужителі московського патріархату, тож вони навіть зачитували звернення російського патріарха Кирила.


Завантажити ще...