Жоден із медзакладів Донеччини поки не сформував офтальмологічну, кардіоневрологічну, фтизіатричну та психологічну експертні команди для встановлення груп інвалідності. Бракує не часу — лікарням не вистачає профільних лікарів.
Про це повідомляє Вільне радіо з посиланням на дані директора Департаменту охорони здоров’я ДонОВА Володимира Колесника, озвучені на брифінгу 16 січня.
Законодавство вимагає, щоб кожен медзаклад міг сформувати по дві різні команди одного профілю (це потрібно для уникнення корупційних ризиків), тобто лікарням потрібно мати, наприклад, по два офтальмологи, щоб мати змогу встановлювати інвалідність по зору. Як стверджує директор Департаменту охорони здоров’я ДонОВА Володимир Колесник, медзакладам Донеччини досягти таких показників важко.
Він додає, що станом на 16 січня у п’яти медзакладах регіону (частина з яких перемістилася до інших регіонів через війну) вже працюють експертні команди оцінювання повсякденного функціонування особи, які в межах реформи МСЕК тепер будуть надавати статус “людина з інвалідністю”. Команди створені у таких медзакладах:
Наразі ДонОВА намагається домогтися створення психологічних експертних команд у медзакладах регіону. Вони можуть запрацювати в Обласній психологічній лікарні м. Слов’янськ, Покровській клінічній лікарні (релокованій до Кривого Рогу) та в обласній травматологічній лікарні Донеччини (працює у Кропивницькому). Відповідне рішення МОЗ буде ухвалювати наприкінці березня або на початку квітня 2025-го.
Нагадаємо, з 2025 року в Україні більше немає МСЕКів. Замість них працюють спеціалізовані експертні команди.