У лікарнях Донецької області не вистачає медперсоналу. На допомогу приїздять на кілька днів лікарі з інших областей, певні ж фахівці консультують колег та пацієнтів Донеччини онлайн. Не вистачає й медсестер, але їх все ж достатньо, аби щепити дітей від небезпечних інфекцій.
Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на брифінг заступника начальника управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олександра Педенка.
“Дійсно, існує дефіцит у наших закладах охорони здоров’я, є певні фахівці, які відсутні в області, і фахівці, яких недостатньо. Це пов’язано з активними бойовими діями на території області”, — заявив Педенко.
За його словами, медзаклади регіону виходять з ситуації по-різному. Деякі фахівці приїжджають до лікарень Донеччини працювати на день-три вахтовим методом.
Деякі ж лікарі консультують дистанційно у форматі телемедицини — спілкуються з пацієнтами й колегами по відеозв’язку.
За даними Олександра Педенка, зараз на Донеччині не вистачає не лише лікарів, а й медсестер. Але їх достатньо, аби щепити дітей від небезпечних інфекційних хвороб.
“З 17 липня на всій території України відбувається так звана “наздоганяюча” (catch-up) кампанія з вакцинації від кору дітей віком від 2 до 17 років включно. Всі діючі кабінети для щеплень амбулаторій центрів первинної медико-санітарної допомоги укомплектовані в повному обсязі і працюють згідно з графіками”, — заявив в коментарі Вільному радіо Олександр Педенко.
Він зазначив, що в Донецькій області не планують відкривати центри масової вакцинації та формувати мобільні бригади щеплення, як це було при вакцинальній кампанії COVID-19. Тому мешканців області, діти яких не мають повного курсу вакцинації проти кору (дві дози вакцини КПК — проти кору, паротиту та краснухи), медики запрошують до амбулаторії за місцем проживання для вакцинування.
Проблема нестачі медперсоналу в лікарнях є загальнодержавною. Раніше це констатував прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Цього року держава замовить більше спеціальностей, яких стало бракувати в Україні через повномасштабну війну. Найбільша потреба зараз — у медиках, реабілітологах та соцпрацівниках. Більше про те, як через бої змінився ринок праці в Україні — в нашому матеріалі “В Україні готуватимуть більше медиків, реабілітологів і соцпрацівників — їх бракує через війну”.