Підтримати
Кліщ
Кліщ. Ілюстративне фото: Freepik

За три місяці 2025 року медики діагностували два нові випадки хвороби Лайма в регіоні. Захворювання передається через укуси кліщів, від яких через мінну небезпеку нині обробляють не всі зелені насадження області.

 

Про це в коментарі Суспільному повідомила завідувачка санітарно-карантинного відділу “Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ” Олена Медвєдєва.

Попри те, що пік активності кліщів навесні припадає на квітень-травень, у 2025 році жителі Донеччини почали звертатися до медиків через укуси кліщів раніше, зазначає фахівчиня. Зокрема, станом на початок травня лікарі вже виявили два нових випадки хвороби Лайма в регіоні.

У цьому році сезон почався у березні, коли люди почали звертатись за медичною допомогою з приводу укусів кліщів. Торік було 408 звернень — це мізер у порівнянні з довоєнними роками, бо багато людей виїхали, частина територій окупована. З них захворіли 63 людини, у 43 — лабораторно підтверджено хворобу”, — розповіла фахівчиня.

Для довідки:

Хвороба Лайма, або бореліоз — це інфекційне захворювання, яке передається людині через укуси кліщів, заражених бактеріями Borrelia burgdorferi. Характерними симптомами цієї хвороби є почервоніння на шкірі у вигляді “мішенеподібної” плями, лихоманка, головний біль, біль у м’язах і суглобах.

Без лікування бореліоз може уражати нервову систему, серце та суглоби. Втім, вчасна діагностика і курс антибіотиків допомагають побороти хворобу.

Через мінну небезпеку з початку повномасштабного вторгнення на Донеччині обробляють далеко не всі зелені насадження. Через це кліщів, які переносять хворобу Лайма, доволі багато.

“Область належить до ендемічної території з кліщового бореліозу, тобто небезпечної щодо кліщового бореліозу”, — зазначила Олена Мєдвєдєва.

Раніше ми писали, що з 31 березня по 6 квітня 2025 року в Донецькій області зареєстрували 720 випадків захворювань на ГРВІ. Тоді медики повідомляли, що епідсезон у регіоні продовжує йти на спад, однак очікується, що триватиме він до кінця травня.


Завантажити ще...