В Донецькій області посадовці провели частковий моніторинг закладів регіону на доступність. Найкраще облаштовані для всіх людей ЦНАПи, заклади освіти та медзаклади. Проте є фінансові установи та приміщення представників органів влади, які найменш підготовані до прийому маломобільних людей (людей з інвалідністю, хворих літніх людей або батьків з дитячими візками).
Відповідно до даних обласного управління, обстежили 315 об’єктів у 14 громадах (перевіряти мали б 1435 приміщень у 21 громаді, але не до всіх є доступ). Про це на брифінгу повідомив виконуючий обов’язки начальника управління містобудування та архітектури ДонОВА Василь Теклюк.
За його даними, понад 125 приміщень визнали такими, які не облаштовані для маломобільних відвідувачів.
“З обстежених об’єктів найбільше закладів освіти. Найбільше відповідають нормам безбар’єрності ЦНАПи, заклади освіти та охорони здоров’я. Це об’єкти, які мають найбільший відсоток безбар’єрності”, — додає Теклюк.
“Поки що є проблемними питання доступності [безбар’єрності] у фінансових установах. Це у нас банки, робота там у цьому напрямку розпочиналась, але є факт: з тих, що обстежили, — 70% є бар’єрними. Ще 50% адміністративні та керуючі заклади мають проблеми [безбар’єрності]. Це заклади, у тому числі й наших органів влади”, — уточнює Василь Теклюк.
Крім цього, укриття в Донецькій області зовсім не підготовлені для маломобільних людей. Серед 53 сховків, які перевірили посадовців в Донецькій області, немає жодного доступного укриття для всіх мешканців громад.