Двоє мешканців Донеччини повторно заразилися коронавірусом, — ДонОДА
Фото: з відкритих джерел

В Донецькій області роблять недостатньо тестів на коронавірусну інфекцію. Про ситуацію в регіонах у Верховній раді розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

 

“Щодо тестувань — ми знаємо про цю проблематику, знаємо, в яких містах виникають ці проблеми. Зараз це Донецька область, Дніпропетровська область, Харківська область, місто Київ, одеська область. Єдиний шлях, яким ми йдемо з квітня — ми збільшуємо кількість тестувань, закуповуємо обладнання, навчаємо фахівців”, — уточнив урядовець у своєму виступі в Верховній раді 20 жовтня. 

Максим Степанов також додав, що наразі в Україні роблять до 35 тисяч тестувань на добу. У середині листопада цю кількість планують збільшити до 50 тисяч ПЛР-тестів, до кінця року — до 75 тисяч. 

Представник управління охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олександр Педенко пояснив ситуацію з тестуваннями на Донеччині тим, що частина лабораторій залишилися на тимчасово окупованій території. 

“В середньому кількість проведених ПЛР-досліджень всіма лабораторіями,  які працюють на Донеччини (це комунальні і приватні), коливається від 500 до 1500 за добу. У будні їх більше, вихідні та святкові дні менше. Нажаль, лабораторний центр з потужною лабораторією залишився у Донецьку. За 5 років, що ми перебуваємо у Краматорську, ці лабораторії не відбудували. Коли прийшло це лихо, були виділені облдержадміністрацією кошти і майже з нуля запущено ПЛР-діагностування. Потім до цього долучилися філії лабораторного центру, приватні лабораторії. Але кількість лабораторій не відповідає нормативам, який повинен бути для нашої області”, — додав Педенко. 

Додамо, як свідчить статистика МОЗ України за 19 жовтня, на Донеччині та Луганщині ліжка для людей з підозрою на COVID-19 заповнені на 100%. Ці області стали першими, котрі досягли такого показника.

Натомість ліжка для підтверджених випадків COVID-19 в лікарнях є. Заповнені 33% в Донецькій області та 71,4% — в Луганській.

Уточнимо, кількість зайнятих місць в лікарнях впливає на те, в якій карантинній зоні область або населений пункт. Але враховують тут хворих з підтвердженим діагнозом.  

Станом на 20 жовтня, на Донеччині вже не залишилося міст та районів в жовтій зоні карантинних обмежень. 

Нагадаємо, Кабмін прийняв пакет нових рішень проти поширення коронавірусної хвороби. Зокрема, понад пів мільярда гривень витратять на забезпечення киснем відділень із хворими на COVID-19, закуплять більше лабораторного обладнання та реагентів та збільшать фінансування лікарням за кожного пацієнта, який лікується від COVID-19.   

Читайте також:

 

 


Завантажити ще...