Підтримати
Зображення до посту На Донеччині побільшало хворих з COVID-19. За тиждень померли двоє жителів. Як вберегтися
Фото: Вільне радіо

Минулого тижня на підконтрольній частині Донеччини виявили на 37% більше хворих з коронавірусом, ніж тижнем раніше. Від наслідків хвороби померли 2 пацієнтів. На окупованій частині області також зростає кількість інфікованих. Нагадуємо, як вберегтися від хвороби.

 

Про ситуацію з захворюваністю на COVID-19 Вільному радіо розповів завідувач Бахмутської  філії “Донецького обласного лабораторного центру” Олександр Манжула.

В Донецькій області стали частіше хворіти на коронавірусну хворобу

За словами фахівця, останнім часом на підконтрольній території Донецької області стали виявляти більше хворих на коронавірусну хворобу. Так, з 12 по 18 вересня кількість заражених зросла на 37,3%, ніж було тиждень до цього.

“Показник захворюваності складає 19,9 на 100 000 населення. Зареєстровано 2 летальні випадки у дорослих. За двотижневий період показник захворюваності зріс на 26% від показників попереднього двотижневого періоду”, — розповідає Олександр Манжула.

Отже, хоча показники захворюваності поки що тримаються в межах норми, динаміка все ж погана, каже фахівець.

На окупованій частині Донеччини теж більшає хворих

Самозваний “Мінздрав ДНР” повідомляє, що в період з 13 по 19 вересня на тимчасово непідконтрольній частині Донеччини виявили 400 нових хворих з коронавірусною інфекцією. Померли від наслідків хвороби 4 людей. Якщо порівнювати з попереднім тижнем, на амбулаторному лікуванні стало майже на 130 хворих більше, а на лікарняних ліжках додалося ще майже 100 пацієнтів.

Більшає і хворих з пневмонією, яка зазвичай супроводжує тяжкі випадки коронавірусу: за тиждень окупанти виявили 246 таких пацієнтів, 143 з них довелось покласти в лікарню.

Однак офіційного підтвердження цих даних немає, тож насправді хворих може бути більше.

Дотримуйтесь соціальної дистанції

“Наразі відомо, що COVID-19 передається крапельним та контактним шляхами. Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини. Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки”, — нагадує Олександр Манжула.

Коронавірусна хвороба передається через дихальні рідини, які кожна людина виділяє під час:

  • спокійного дихання;
  • розмови;
  • співу;
  • фізичних вправ;
  • кашлю;
  • чхання.

Перервати ланцюжок передачі хвороби може проста річ — дотримання соціальної дистанції.

“Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 2 м”, — додає Олександр Манжула.

На Донеччині побільшало хворих з COVID-19. За тиждень померли двоє жителів. Як вберегтися 1
Фото: depositphotos.com

Він зазначає: чим інтенсивнішою буде дихальна активність людини, тим більше частинок хвороби виділяється у вигляді крапель. 

“Краплі, в яких є вірус, бувають двох видів: великі, які осідають протягом декількох секунд і дрібні (аерозолі), які залишаються у повітрі від 3-х годин до декількох днів”, — зазначає співрозмовник.

При цьому весь цей час вірус може бути здатним заразити інших. Все залежить від низки умов: від виду поверхні, на яку осіли краплі, до вологості повітря. Саме тому, окрім дотримання дистанції, важливо дезінфікувати:

  • поверхні;
  • ручки дверей;
  • техніку;
  • все, чого ви можете торкатися.
На Донеччині побільшало хворих з COVID-19. За тиждень померли двоє жителів. Як вберегтися 2
Фото: azonano.com

Як захиститись від коронавірусу

Передусім зробіть щеплення проти COVID-19. Вакцинація не гарантує, що ви не захворієте, але ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя.

Слідкуйте за своїм самопочуттям та зміцнюйте імунітет. Бути здоровим допоможе повноцінне харчування та пиття, здоровий сон і фізичні вправи.

Мийте руки з милом після контакту з предметами, на яких може бути вірус. Робити це слід упродовж 20 секунд. Також не забувайте користуватись антисептиком і контролюйте, щоб вміст спирту в ньому був не менше ніж 60-80%.

У громадських місцях носіть маску. Робіть це правильно: прикривайте повністю рот і ніс.

На Донеччині побільшало хворих з COVID-19. За тиждень померли двоє жителів. Як вберегтися 3
Фото: cherk-consumer.gov.ua

Привчіть себе не торкатися свого обличчя, особливо коли побували на вулиці або в громадських місцях.

Регулярно провітрюйте свою оселю та приміщення, де працюєте або довго перебуваєте з інших причин. Періодично дезінфікуйте поверхні.

Термічно обробляйте ваші продукти — варіть або смажте. Особливо це стосується сирого м’яса та м’ясної продукції, яєць та інших харчів тваринного походження.

Намагайтесь не контактувати з людьми, які мають навіть легкі симптоми ГРВІ або застуди. Не забувайте про соціальну дистанцію, оскільки легка, на перший погляд, застуда, може виявитись початком тяжкої коронавірусної хвороби.

Якщо ви самі почали відчувати ознаки  ГРВІ або застуди, негайно зверніться до свого сімейного лікаря, самоізолюйтесь та не перетинайтесь з іншими людьми.

Нагадаємо, з 21 вересня другу бустерну дозу вакцини проти COVID-19 дозволили робити усім українцям. Також тепер щепити можна дітей від 5 років.

Читайте також:


Завантажити ще...