Підтримати
Домашнє насильство на Донеччині
На Донеччині працює менш ніж половина шелтерів для постраждалих від домашнього насильства, Фото: з відкритих джерел

Через бойові дії на Донеччині не працює понад половина притулків і кризових кімнат для постраждалих від насильства у сім’ї. Жінок з дітьми, які потребують реабілітації, приймають у Дніпрі.

 

Про роботу шелтерів  на брифінгу розповіла начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОДА Лілія Золкіна.

За її словами, до початку повномасштабного вторгнення на підконтрольній українському уряду території Донеччини працювали 30 закладів для постраждалих від домашнього насильства. Зараз їх залишилось 13.

“Це були притулки, це були денні центри з кризовими кімнатами, це були спеціалізовані служби. Але, на жаль, з початку повномасштабної війни багато було зруйновано таких закладів. От вчора (брифінг відбувся 15 грудня, — ред.) ми спілкувалися з нашими фахівцями Званівської громади, у них на території була відкрита спеціалізована служба в 2021 році коштом державної субвенції. На жаль, цієї спеціалізованої служби на сьогодні немає, вона зруйнована повністю. Молодіжний центр наш зруйнований. І таких громад дуже багато”, — розповіла Лілія Золкіна.

Окрім спеціалізованих служб та мобільних бригад, на Донеччині для постраждалих від домашнього насильства працюють денні центри у: 

  • Покровську; 
  • Новогродівці;
  • Мирнограді.

“У Мирнограді притулок працює зараз як денний центр. І зараз ми співпрацюємо з міжнародними організаціями, щоб облаштувати там бомбосховище. І щоб притулок міг працювати вдень і вночі. Тому що випадки [домашнього насильства] є, і є жінки, які погоджуються виїхати [з дому]. Притулки ми не можемо створювати в кожній громаді, тому що громади є дуже маленькі”, — зазначила Лілія Золкіна.

На Донеччині відкриють ще п’ять шелтерів для жертв домашнього насильства

Крім того, у січні 2024 року на Донеччині планують відкрити ще 5 подібних шелтерів. Зараз там тривають ремонти коштом місцевих громад і субвенції Мінсоцполітики.

“Це будуть відкриті денні центри з кризовою кімнатою у Краматорську і у Новогродівці, денний центр соціально-психологічної допомоги пострадавшим від домашнього насилля в місті Добропіллі. І будуть відкриті дві спеціалізовані служби”, — розповіла Лілія Золкіна.

Постраждалих від домашнього насильства жителів Донеччини приймають у шелтері у Дніпрі

Постраждалих від домашнього насильства жінок з дітьми спеціалісти управління зараз вивозять у прихисток організації “Мартін Клуб” у Дніпрі. Там постраждалі можуть жити протягом трьох місяців.

“Якщо у нас є жінка, яку треба вивезти з дітьми на реабілітацію у цей центр, ми телефонуємо до мобільної бригади “Мартін Клуба” і на кордоні Донецької і Дніпропетровської області ми передаємо цю сім’ю. І вона потрапляє в цей притулок і перебуває там протягом трьох місяців. Якщо буде не вистачати часу для реабілітації, час реабілітації буде подовжений”, — розповіла посадовиця. 

Нагадаємо, нещодавно у Покровській громаді відкрили 5 пунктів для постраждалих від насильства у сім’ї.


Завантажити ще...