Вирішили зробити щеплення в основному військові, а вони — з різних регіонів.
Про це журналісти Вільного радіо дізнались з аналітичного порталу Системи охорони здоров’я України COTA. Загальна кількість людей, які отримали щеплення, в цих даних співпадає з офіційно озвученою від Донецької обласної державної адміністрації.
Станом на 30 березня в Донецькій області зробили щеплення 11 254 людини. Більшість вакцинованих — 9463 — це військовослужбовці.
Цивільних же, які захотіли та зробили щеплення, в шість разів менше. Хоча ще на початку березня Донецька ОДА звітувала про тисячі людей, охочих отримати вакцину.
Не приходять робити щеплення медики, хоча саме вони в першій групі ризику, бо постійно контактують з пацієнтами (хворими та здоровими). Якщо порівнювати з усією країною, то це найгірший показник серед областей. Більше вакцинованих і в менших областях, і на сусідній Луганщині.
Ще на початку березня в Донецькій ОДА заявляли, що враховуючі всіх, хто хоче зробити щеплення, область замовила 25 тисяч вакцин.Флакони, які відкривають, потрібно використовувати за раз. Тому, якщо з’являються залишки відкритої вакцини і її немає кому вколоти, її доводиться викидати.
Нагадаємо, з 24 березня в країні почалась вакцинація проти COVID-19. В Україну завезли 500 тисяч флаконів індійського виробництва Covishield. За місяць не використали і половини запасів.
Зараз вакцинують медичних працівників лікарень, бригади екстреної допомоги, працівників ПЛР-лабораторій, мешканців та персонал будинків для літніх людей похилого віку, а також військових, які служать в зоні ООС. А під час другого етапу щеплення робитимуть працівникам первинки, соцпрацівникам, людям віком від 80 років тощо. Але в середині березня МОЗ також дозволив вакцинуватись народним депутатам, керівникам центральних органів виконавчої влади, ОДА, органів місцевого самоврядування, лідерів і представників релігійних організацій, письменників, співаків, акторів та інших, хто своїм прикладом може показати, що вакцинація — це безпечно і правильно.
Нещодавно з Китаю вже привезли нову партію з 215 тисяч доз іншої вакцини — китайського виробника Sinovac Boitech CoronaVac. Для колективного імунітету щеплення мають зробити хоча б 60% населення країни. З нинішніми темпами цього показника доведеться чекати десятиліттями.
Зазначимо, Донецька область тривалий час була лідером за кількістю щеплень серед інших регіонів в країні. Зараз же Донеччина поступається Київській та Дніпропетровській області та м. Києву.
Станом на 30 березня лише 2 людини отримали другу дозу вакцини.
Детальніше про вакцинацію проти COVID-19 читайте в цьому матеріалі.
Читайте також: