На Донеччині підтвердили 12-й випадок захворювання на коронавірус
Фото з відкритих джерел

Новий випадок захворювання зафіксували 13 квітня. Хворий – 56-річний чоловік зі Слов’янська.

 

Про це повідомляє голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

На початку квітня чоловік приїхав з Латвії. З того часу він перебував на самоізоляції. Після повернення в країну він протестувався на наявність коронавірусу. Результат виявився позитивним.

За інформацією очільника ДонОДА, пацієнт не скаржиться на стан здоров’я, його температура в нормі. Тож лікарі дозволили чоловікові залишитись на домашньому лікуванні.

Зазначимо, окрім цього випадку, на Донеччині зареєстрували ще 11 хворих з діагнозом COVID-19. Першого пацієнта виявили у Маріуполі. Чоловік захворів на відпочинку в Єгипті. Згодом діагноз підтвердили також у 4 його родичів. 26 березня діагноз підтвердили жінці з Бахмута. Вона також літала до Єгипту, де й заразилась на COVID-19. Через деякий час вірус знайшли у медсестри, яка контактувала з хворою. Про сьомий випадок повідомили 1 квітня. Хворою виявилась жінка з Білозерського. Вона підхопила хворобу в родичів, які їздили до Таїланду. Восьму пацієнтку зареєстрували у Маріуполі. Вона контактувала з першим виявленим на Донеччині хворим на COVID-19. Дев’ятого хворого зареєстрували у Дружківці. Він помер у лікарні від ускладнення запалення легенів. Невдовзі вірус діагностували в його дружини.

Шестеро пацієнтів з Донеччини вже одужали.

“В суботу (11 квітня, – ред.) було проведено низку лабораторних досліджень, і п’ятеро хворих пацієнтів – це четверо з Маріуполя і одна хвора з Білозерська – отримали другий негативний результат, що дало змогу лікарям вважати їх такими, що одужали та виписати їх з лікарні”, – розповів представник Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олександр Педенко під час брифінгу.

Ще одна пацієнтка одужала минулого тижня.

Додамо, станом на 13 квітня в Україні лабораторно підтвердили 3102 випадки захворювання на коронавірус. З минулого тижня в Україні вперше тих, хто одужали стало більше за померлих. Зараз це 97 та 93 людини відповідно.  За минулу добу було зафіксовано 325 нових випадків захворювання.

На тимчасово окупованій території Донеччини виявили 18 захворілих на COVID-19 (з них двоє дітей). При цьому, як повідомляло Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України,  бойовики ймовірно замовчують першу смерть від вірусу.

Нагадаємо, на всій території України з 11 березня ввели карантин. Кабмін постановив закрити заклади освіти, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей.

6 квітня кабмін посилив карантинні обмеження. За новими правилами в громадському місці не можна ходити більш ніж по 2 людей, бути без маски та документів тощо.

На Донеччині помер перший пацієнт, у якого діагноз коронавірус був підтверджений лабораторно
Інфографіка: Вільне радіо

 

Додатково Україна закрила кордони. Авіарейси та потяги з країни та в країну скасували до 24 квітня. Залізницю закрили і для внутрішнього сполучення. Заборонені міжобласні та міжміські перевезення. В деяких містах не працює і громадський транспорт. 

Перекрили й адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.

Учні четвертого та дев’ятого класів цього року не будуть складати ДПА. Коли випускники писатимуть ЗНО, поки невідомо – іспити перенесли на невизначений термін. А в лікарнях Донецької області кілька тижнів не можна відвідувати хворих.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Читайте також:


Завантажити ще...