Підтримати
В Україні дозволили щеплювати проти коронавірусу дітей від 12 років
Щеплення в Україні. Ілюстративне фото: МОЗ

Представниці Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) стверджують, що регіон забезпечений вакцинами на 100%. Медики поки не фіксують негативних наслідків для вакцинації через обмеження роботи американського фонду USAID, а також готуються до запровадження оновленого календаря щеплень.

 

Про це йшлося на онлайн-брифінгу, організованому Донецькою обласною адміністрацією за участі представниць Донецького обласного ЦКПХ.

“Захворюваність на вірусний гепатит В [серед дітей], згідно зі статистичною звітністю, в нашій області не зростає, вона стабільна. Охоплення щепленнями проти вірусу гепатиту В у нас також на досить високому рівні. Окрім цього, охоплення щепленнями новонароджених у пологовому будинку значніше, ніж у деяких “безпечних” регіонах нашої держави, — зазначила завідувачка відділу імунопрофілактики Галина Шишова

Зокрема за 2025 рік медики Донеччини ще не зафіксували жодного випадку захворювання дітей на гепатит В, додала заступниця генерального директора з контролю та профілактики інфекційних хвороб Донецького обласного ЦКПХ Тамара Біломеря.

Загалом у ЦКПХ можуть підтвердити, що регіон забезпечений необхідними вакцинами на 100%, а всі медзаклади, де зберігаються препарати, обладнані генераторами, що можуть живити холодильники під час блекаутів. Окрім цього, з Донеччини вакцини постачають до медзакладів регіону, які евакуювалися на Дніпропетровщину, адже це спрощує логістику.

Також медики Донеччини готуються до оновлення Національного календаря щеплень, яке може відбутися з 1 січня 2026 року. Наразі медики планують:

  • запровадити обов’язкову одноразову вакцинацію дівчат 12-13 років проти вірусу папіломи людини;
  • змінити схему вакцинації проти гепатиту В. Наразі щеплення роблять у перший день життя, потім у 2 та 6 місяців. Пропонують застосовувати сучасні комбіновані вакцини (АКДП+Hib+ВГB), які одночасно захищають від кількох інфекцій. Їх треба проводити за графіком 2–4–6–18 місяців;
  • змінити графік вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи (друге щеплення не у 6 років, а в 4);
  • щеплення БЦЖ (проти туберкульозу) пропонують проводити через 24 години після народження дитини, а не на 3-5 добу життя. А дітям віком до 9 місяців зможуть проводити вакцинацію БЦЖ без попереднього проведення туберкулінової шкірної проби/тесту.
Приєднуйтесь до спільноти вотчдогів розвитку Донеччини

Ми віримо, що разом зможемо більше, тож кличемо вас долучитися до команди однодумців.

Підтримка нашої спільноти — це не просто фінансова допомога для медіа. Це інвестиція в майбутнє Донеччини та інструмент досягнення спільної мети.

Якщо ви поділяєте наші цінності та прагнете змін на краще — приєднуйтесь до нас!

Нагадаємо, у трьох медичних закладах Донеччини, які здатні сформувати експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування з психологічного профілю, таких команд ще немає. Лікарні досі чекають рішення МОЗ, яке дещо затримується.


Завантажити ще...