Підтримати
Покровськ у 2024 році. Фото: Покровська МВА
Прифронтовий Покровськ у вересні 2024 року. Фото: Покровська МВА

У місті залишаються понад 13 тисяч цивільних, зокрема до 100 дітей. Працюють невеликі крамнички та ринок, але їх замало, аби повноцінно забезпечити харчуванням всіх людей, які залишилися.

Про це повідомив очільник Покровської міської ВА Сергій Добряк в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

У Покровську, який від лінії фронту відділяють менш як сім кілометрів, вже майже 80% критичної інфраструктури зруйновані або пошкоджені російськими обстрілами. Очільник міської адміністрації Сергій Добряк вважає, що таким чином окупанти “готують місто до зими”. Незважаючи на небезпеку, у місті досі залишаються 13 050 цивільних, зокрема 94 дитини. 

“Цивільна інфраструктура, як завжди, критична інфраструктура, вже майже її немає. Там майже на 80% пошкоджена або зруйнована. Ворог залишає нас без світла, без води, без газу. Готують нас до зими”, — розповів Сергій Добряк. 

Станом на 4 жовтня 2024-го у громаді без світла залишаються понад 10 населених пунктів. 

“Майже половина міста і 10 сіл, і ще місто Родинське залишаються без світла. І відновити надважко, неможливо майже. І ворог гатить по енергетичній інфраструктурі кожного дня. Вони намагаються залишити нас без світла, як залишили вже води й газу. Виживають і вбивають наше населення”, — додав Добряк.

Об’єкти критичної інфраструктури самого Покровська та його громади забезпечили генераторами, зокрема й лікарні. Окрім цього, електрики докладають усіх зусиль, аби відновлювати світло, працюючи від ранку до вечора. 

“Але ми підготувалися. Працюють лікарі та магазини: гуманітарної катастрофи немає. У Покровську досі працюють лікарі, а також магазини та ринки… Є запаси ліків і крові. За новим протоколом, якщо не дай Боже є поранені, то швидка допомога везе до Добропільської клінічної лікарні. В місті залишається декілька сімейних лікарів, і також в одній з лікарень залишаються декілька лікарів другої ланки — терапевти, хірург. Для планового лікування, скажімо так.

Поки що у місті немає гуманітарної катастрофи, не дай Боже, щоб вона і була. Маленькі крамнички й невеликий ринок працюють, але на ту кількість населення цього вистачає”, — стверджує Добряк.

Нагадаємо, у межах підготовки до зими Донецька область отримала нову партію генераторів різної потужності від ЄС та Польщі. Поставка, про яку йдеться, містить загалом 41 такий пристрій.


Завантажити ще...